Strona główna » Blog finansowy » Darmowa windykacja dłużnika z Niemiec

Blog finansowy

08.06.2022 Windykacja

Darmowa windykacja dłużnika z Niemiec

Nie płać za windykację - odzyskaj pieniądze na koszt dłużnika.

Coraz prężniej działamy na rynkach zagranicznych. Dzięki znajomości międzynarodowego prawa przewozowego zapewnimy Twojej firmie kompleksową obsługę windykacyjną należności, od oceny stanu prawnego wierzytelności po profesjonalną komunikację z dłużnikiem w jego języku.

Jednym z produktów windykacyjnych jest windykacja na koszt dłużnika niemieckiego. Wyróżnikiem tego produktu przede wszystkim jest całkowity brak kosztów. Dłużnik niemiecki jest nimi obciążony przez naszą niemiecką kancelarię - Tc Inkasso GmbH.

Zastanawiasz się pewnie jak to działa i czy na pewno nic nie zapłacisz? Otóż nie zapłacisz ani jednego euro, a wynika to z ustawy o pozasądowych usługach prawnych (Rechtsdienstleistungsgesetz - RDG) paragraf 13e). Mówi ona o zwrocie kosztów poniesionych przez podmioty świadczące usługi windykacyjne. Wysokość tych kosztów uzależniona jest od wartości przedmiotu sporu. 

Jak działa windykacja na koszt dłużnika z Niemiec?

Wszystko załatwisz online. Bez konieczności gromadzenia i przesyłania dokumentacji w formie papierowej oraz angażowania Twojego cennego czasu. Cały przebieg windykacji możesz obserwować w Panelu Obsługi Klienta.

3 kroki do odzyskania pieniędzy.

  1. Zgłaszasz sprawę do windykacji polubownej na koszt dłużnika z Niemiec przez Panel Obsługi Klienta.
  2. Windykator odpowiedzialny za dany kraj bada sprawę. W Panelu na bieżąco śledzisz nasze działania.
  3. Odzyskujesz dług, a my obciążamy dłużnika kosztami naszych działań.

Jesteśmy liderem w branży TSL i wiemy jakie sankcje skłaniają dłużników do regulowania zaległości. Co równie ważne, komunikujemy się z dłużnikiem w jego języku. Dzięki temu nie dochodzi do problemów w komunikacji językowej i nieścisłości.

Ponadto w przypadku, gdy sprawy nie zakończyły się sukcesem podczas windykacji polubownej, możemy po uprzedniej analizie i rozmowie z klientem zarekomendować do przekazania na etap sądowy. W przypadku windykacji sądowej klient ponosi koszty sądowe, które są zwracane wraz z należnościami. Chcemy podkreślić, że nasza kancelaria specjalizuje się w prawie transportowym i mnogość spraw, z jakimi się spotkali nasi radcowie, pozwala nam działać dużo sprawniej niż robią to kancelarie uniwersalne.

Z doświadczenia wiemy, że zwlekanie ze zgłaszaniem faktur po terminie wiąże się z malejącymi szansami na odzyskanie należności. Dlatego też nie zwlekaj - zleć windykację na koszt dłużnika.

Możesz także polubić

17.01.2024
Chcesz zabezpieczyć swój biznes? Wybierz faktoring i uniknij dłużników

Tak w interesach, jak i w zdrowiu, problemom lepiej zapobiegać niż leczyć ich skutki. Windykacja to ratunek dla firm, które mają problem z odzyskaniem długów. […]

09.05.2023
Rozgryź dłużnika i windykuj skuteczniej: typy dłużników według Transcash

Gapa ma kiepską pamięć, Migacz ucieka w wymówki, a Cwaniak gra niewzruszonego. Dłużnik niejedno ma imię, a każdy z typów wymaga nieco innej strategii postępowania. […]

06.04.2023
Windykacja na koszt dłużnika wchodzi na nowe rynki

Słowacja, Litwa i Rumunia to kolejne kraje, wobec których Transcash oferuje windykację na koszt dłużnika. W ramach ekspansji usługi, do tej pory oferowanej wobec dłużników […]

1 2 3 8