fbpx
Strona główna » Faktoring

Faktoring dla transportu

Wystawiasz faktury z długim terminem płatności? Zamiast czekać na pieniądze 30 dni lub więcej, skorzystaj z faktoringu dla firm transportowych, a pieniądze przelejemy na konto Twojej firmy tego samego dnia. Potrzebujesz jednorazowego finansowania? Jeździsz w stałych relacjach i oczekujesz wysokiego limitu finansowania? A może Twoi zleceniodawcy stosują zakaz cesji w zleceniu? W Transcash znajdziesz produkt odpowiedni do potrzeb Twojej firmy transportowej.

Znajdź najlepszą ofertę

Porównanie produktów faktoringowych

Mikrofaktoring

Wystawiasz pojedyncze faktury różnym kontrahentom? Skorzystaj z mikrofaktoringu. To rozwiązanie elastyczne i bez zobowiązań. Ty decydujesz, które faktury przekazujesz do finansowania, a gdy nie korzystasz - nic nie płacisz. Co więcej, możesz skorzystać z dodatkowej ochrony na wypadek niewypłacalności kontrahenta.

Pełny faktoring

Współpracujesz ze stałymi kontrahentami z Polski lub z zagranicy? Pełny faktoring to rozwiązanie dla Ciebie.

Gwarantujemy wysokie limity finansowania, możliwość ubezpieczenia się na wypadek niewypłacalności kontrahenta oraz opcję skrócenia terminu płatności faktur do maksymalnie jednego dnia.

Pożyczka

Zakaz cesji wierzytelności w zleceniu transportowym? Pożyczka rozwiązuje ten problem. Sfinansujemy Twoją fakturę, nawet jeśli Twój kontrahent nie wyraża zgody na cesję.

Mikrofaktoring

Finansujemy faktury wystawione dla płatników z Polski, Niemiec, Czech lub Słowacji.
Przejrzysty cennik, bez abonamentu i ukrytych opłat.
Monitoring płatności i windykację płatnika otrzymujesz w cenie usługi.
Wypłacamy 100% wartości faktury brutto.
Możliwość ochrony na wypadek niewypłacalności kontrahenta.

Pełny faktoring

Finansujemy wszystkie faktury wystawione dla danego kontrahenta (krajowe i zagraniczne).
Zapewniamy wysokie limity finansowania, ustalane indywidualnie do potrzeb Twojej firmy.
Wypłacamy 100% wartości brutto z faktury pomniejszone o prowizję.
Monitoring płatności i windykację płatnika otrzymujesz w cenie usługi.
Możesz ubezpieczyć się na wypadek niewypłacalności kontrahenta.

Pożyczka

Finansujemy faktury z zakazem cesji.
Finansujemy faktury krajowe lub zagraniczne.
Wypłacamy 100% wartości faktury brutto.
Limit finansowania: 30 000 zł - 200 000 zł.

Porównanie faktoringu

Mikrofaktoring
Pełny faktoring
Pożyczka
Prowizja
od 2,99% do 6,29%
min. 129,99 zł
od 2%
ustalana indywidualnie
od 6,89%
min. 149,99 zł
Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
0 zł
0 zł
Monitoring płatności i windykacja
w cenie
w cenie
nie dotyczy
Opłata administracyjna
brak
299 zł miesięcznie
brak

Porównanie faktoringu

Mikrofaktoring
Prowizja
od 2,99% do 6,29%
min. 129,99 zł
Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
Monitoring płatności i windykacja
w cenie
Opłata administracyjna
brak
Pełny faktoring
Prowizja
od 2%
ustalana indywidualnie
Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
Monitoring płatności i windykacja
w cenie
Opłata administracyjna
299 zł miesięcznie
Pożyczka
Prowizja
od 6,89%
min. 149,99 zł
Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
Monitoring płatności i windykacja
nie dotyczy
Opłata administracyjna
brak

Zobacz korzyści dla Twojej firmy

Finansowanie dostępne całkowicie online
Przejrzysty cennik, bez ukrytych opłat
Pieniądze na koncie tego samego dnia
Finansujemy faktury krajowe, zagraniczne i z zakazem cesji

Najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z usługi faktoringu?

Z usługi faktoringu w Transcash może skorzystać każda firma z branży TSL, która zarejestrowana została w Polsce lub - w przypadku mikrofaktoringu - Rumunii i działa na rynku minimum 1 miesiąc.

Jakie dokumenty są potrzebne, by skorzystać z faktoringu?

Dokumenty jakie są potrzebne, byśmy udzielili Ci finansowania, to:

 1. skan/kopia faktury,
 2. skan/kopia zlecenia transportowego,
 3. skan/kopia dokumentów przewozowych.

Wszystkie dokumenty przekazujesz wygodnie - online w Panelu Obsługi Klienta.

Gdzie mogę uaktualnić swoje dane?

Zaloguj się do Panelu Obsługi Klienta i kliknij swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Ustawienia.

Czym różni się mikrofaktoring od faktoringu pełnego?

Najważniejsze różnice pomiędzy tymi usługami to:

 • Liczba faktur przekazanych do sfinansowania: w usłudze mikrofaktoringu możesz przekazać do sfinansowania pojedynczą fakturę, którą wystawiłeś dowolnemu kontrahentowi (każdorazowo wnioskujemy o cesję wierzytelności), w przypadku faktoringu pełnego przekazujesz do sfinansowania wszystkie faktury wybranych kontrahentów (jednego lub kilku, z którymi podpisujemy cesję globalną).
 • Limit finansowania: limit finansowania w mikrofaktoringu wynosi maksymalnie 50 000 zł (może zostać podniesiony w trakcie współpracy). W przypadku faktoringu pełnego limit ustalamy zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę to jakie relacje chcesz finansować.
 • Pochodzenie faktur: usługą mikrofaktoringu finansujemy tylko faktury wystawione dla polskich, niemieckich, czeskich i słowackich kontrahentów, w przypadku faktoringu pełnego finansujemy zarówno polskie, jak i zagraniczne faktury.

 

W którym miejscu mogę zgłosić faktury?

Aby zgłosić faktury do finansowania, zaloguj się do Panelu Obsługi Klienta, wybierz w menu Faktoring, a następnie kliknij przycisk + Dodaj fakturę.

Moje zlecenie ma zapis o zakazie cesji wierzytelności. Czy mogę sfinansować taką fakturę?

Tak, finansujemy faktury również, gdy w zleceniu widnieje zakaz cesji. W takim przypadku proponujemy ofertę Pożyczki na fakturę.

Gdzie opłacę fakturę prowizyjną?

Faktury prowizyjne do opłacenia za mikrofaktoring lub pożyczkę znajdują się w Panelu Obsługi Klienta w zakładce Płatności. Po wejściu w daną fakturę pojawi się możliwość opłacenia jej poprzez wygodną bramkę do płatności online. Dodatkowo na początku każdego miesiąca wysyłamy klientom na adres e-mail fakturę prowizyjną za wszystkie faktury sfinansowane w poprzednim miesiącu. Klient korzystający z pełnego faktoringu otrzymuje wypłatę od razu pomniejszoną o prowizję za udzielone finansowanie, więc nie opłaca już faktury prowizyjnej.

 

Czy korzystanie z faktoringu wpływa na zdolność kredytową firmy?

Korzystanie z faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową firmy. Jest to bezpieczny sposób na zapewnienie firmie stabilności finansowej. 

 

Co mam zrobić w momencie, gdy nie mogę zalogować się do Panelu Obsługi Klienta?

Jeśli nie pamiętasz hasła, użyj przypomnienia i hasło zostanie wysłane na Twój adres mailowy. Jeśli pojawia się inny problem, skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem +48 717 333 999.

Podpisałem umowę online, ale nie zapisałem jej na dysku. Gdzie mogę ją znaleźć?

Wszystkie Twoje umowy znajdują się w zakładce Umowy, którą otworzysz klikając na swoje imię i nazwisko, w Panelu Obsługi Klienta. Jeżeli wprowadzimy nowe usługi, możesz tam również zaktualizować swoje dotychczasowe warunki umowy.

Czym różni się Mikrofaktoring od Pożyczki?

Najważniejsze różnice pomiędzy tymi usługami to:

 • Limit finansowania

W mikrofaktoringu limit finansowania na początek współpracy to 50 000 zł, w pożyczce 30 000 zł z możliwością podniesienia w trakcie współpracy. Zależy to od obrotów klienta i jego rzetelności płatniczej.

 • Cena

W mikrofaktoringu mamy trzy progi cenowe uzależnione od liczby dni finansowania: 2,99% do 30 dni, 5,49% do 60 dnia oraz 5,99% powyżej 60 dni. W przypadku pożyczki prowizja wynosi od 6,59%. Minimalny koszt finansowania faktury w mikrofaktoringu wynosi 129,99 zł, a przy pożyczce jest to kwota 139,99 zł.

 • Obowiązek spłaty po stronie klienta

W mikrofaktoringu wypłacamy środki klientowi, a spłaty dokonuje jego kontrahent, na którego wystawiona była faktura. Obowiązek spłaty pożyczki zgodnie z wyznaczonym terminem leży po stronie klienta.

Faktoring w Transcash

Faktoring w Transcash to nowoczesne rozwiązanie dla firm z branży transportowej, które pozwala na stały i systematyczny dostęp do pieniędzy. Długie terminy płatności to cecha charakterystyczna tej branży, w której na płatność zwykle trzeba czekać od 30. do nawet 90. dni. Dzięki faktoringowi, już w dniu wystawienia faktury możesz przekazać ją do finansowania do Transcash, a my przelejemy pieniądze na Twoje konto tego samego dnia. Twój kontrahent spłaci fakturę do nas zgodnie z ustalonym terminem płatności. Faktoring zapewni Twojej firmie płynność finansową oraz pozwoli szybko uzyskać pieniądze na finansowanie bieżących potrzeb.

Faktoring dla transportu cieszy się coraz większą popularnością. Jest to jednocześnie jedno z najlepszych rozwiązań, dzięki któremu nie trzeba obawiać się wielu nieprzyjemnych sytuacji, związanych np. z brakiem środków na wypłacenie pensji pracowników, czy opłat do urzędu skarbowego lub ZUS-u. Możliwość praktycznie natychmiastowego pozyskania środków z faktur pozwala na swobodne planowanie rozwoju firmy, szybkie regulowanie bieżących wydatków oraz przyjmowanie kolejnych zleceń. Jak wygląda cały proces?

Klient (faktorant) przekazuje nam wszystkie lub wybrane faktury przed terminem ich płatności. Następnie Transcash (faktor) wypłaca 100% kwoty brutto z faktury na konto przedsiębiorcy w możliwie najkrótszym czasie, średnio w ciągu 30 minut. Dzięki temu klient może praktycznie od razu dysponować gotówką, zgodnie ze swoimi potrzebami. Świadczone przez nas usługi to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm, które szukają źródeł szybszego finansowania i zależy im na nawiązaniu współpracy z jak największą liczbą kontrahentów.

Dlaczego warto zdecydować się na faktoring?

Nieustannie rosnące ceny paliwa i koszty zatrudnienia kierowócw, konieczność przeprowadzania przeglądów i serwisów, a także opłaty drogowe czy raty leasingowe sprawiają, że wszyscy przedsiębiorcy działający w branży transportowej muszą posiadać kapitał obrotowy wykorzystywany na pokrycie bieżących wydatków. Konieczność długiego oczekiwania na uregulowanie płatności za faktury utrudnia prowadzenie działalności w tej branży. Gdy zaczniesz korzystać z faktoringu, tego typu problemy przestaną dotyczyć Twojej firmy. O jakich zaletach warto jeszcze wspomnieć?

 • Usługi świadczone przez Transcash to świetne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm transportowych oraz szansa na ich stabilne funkcjonowanie. To jednocześnie najlepsza odpowiedź na trudności z utrzymaniem płynności finansowej wynikające z długich terminów regulowania należności z faktur.

 • Kolejną istotną zaletą jest solidne zabezpieczenie własnej firmy przed spóźnialskimi kontrahentami.Korzystając z faktoringu, Transcash przejmuje na siebie obowiązki związane z monitoringiem i windykacją płatności, a Ty nie musisz przejmować się opóźnieniami w zapłacie.

Warto wspomnieć również o tym, że odroczony termin płatności zachęca kolejnych klientów do współpracy. Możliwość uregulowania faktury dopiero po dwóch, trzech lub czterech miesiącach sprawia, że czują się oni bezpieczniej. Z drugiej strony, wybierając faktoring dla transportu, nie ponosimy żadnego ryzyka. Jest to zatem obopólna korzyść.

Zadbaj o rozwój swojego biznesu razem z Transcash

Niezależnie od tego, czy chcesz sukcesywnie planować rozwój swojej floty, zależy Ci na bieżącym regulowaniu wszystkich należności, czy masz inny cel związany z ekspansją firmy, wybierając faktoring, masz możliwość zrealizowania każdego z nich. To jednocześnie najlepszy sposób na pozbycie się problemów związanych z zatorami płatniczymi. Masz także szansę znacznie zwiększyć przychody swojej firmy oraz rozpocząć handel międzynarodowy bez obaw o przebieg procesu rozliczania.

Jeśli chcesz zostać naszym klientem i przenieść swój biznes poziom wyżej wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie, podając dane firmy. Możesz także wypełnić formularz kontaktowy, zostawiając swój numer telefonu oraz adres e-mail. Nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie, udzielając odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa, a obsługa konta łatwa i intuicyjna. Po jego założeniu możesz swobodnie wprowadzać do systemu dane kontrahentów oraz faktury, które chcesz finansować. Zapewniamy pomoc na każdym etapie, tak abyś mógł skoncentrować się wyłącznie na prowadzeniu biznesu.