fbpx
Strona główna » Giełda Wierzytelności

Giełda Wierzytelności

Giełda Wierzytelności Transcash to jedyne rozwiązanie dla branży transportowej pozwalające na zakup lub sprzedaż przeterminowanych wierzytelności. Znajdziesz na niej aktualne informacje o długach firm transportowych i spedycyjnych z całej Europy, które są wystawione na sprzedaż. Z pomocą wyszukiwarki w łatwy i szybki sposób odnajdziesz interesującą Cię firmę. Wyszukiwanie możliwe jest po wpisaniu pełnej nazwy lub fragmentu nazwy firmy, a także po numerze NIP. W tabeli z listą wyników znajdziesz informacje o dacie publikacji na giełdzie oraz o wartości długu. Jeśli jesteś zainteresowany przejęciem długu możesz złożyć ofertę jego odkupu.

Korzystaj z Giełdy Wierzytelności za darmo!

Każdy klient, który rozpoczyna współpracę z Transcash lub zakłada konto na platformie Trans.eu otrzymuje bezpłatny dostęp do Giełdy Wierzytelności Transcash. Dostęp do Giełdy Wierzytelności nie wymaga aktywnego korzystania z pozostałych produktów Transcash lub Trans.eu.
Zaloguj się, jeśli masz TransId
Jeśli posiadasz konto na platformie Trans.eu lub jesteś już klientem Transcash, to zaloguj się do Giełdy Wierzytelności przy pomocy swojego TransId (to te same dane, których używasz, logując się do platformy Trans.eu).
Zaloguj się
Załóż bezpłatne konto, jeśli nie masz TransId
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, skorzystaj z opcji bezpłatnej rejestracji. Rejestracja jest obowiązkowa, abyśmy mogli zweryfikować Twoją firmę i założyć jej konto. Założenie konta jest bezpłatne i nie zobowiązuje Ciebie do aktywnego korzystania z innych, płatnych usług Transcash.eu lub Trans.eu.
Załóż bezpłatne konto

Jakie korzyści daje dostęp do Giełdy Wierzytelności

Dostęp całkowicie online i całkowicie za darmo
Aktualne informacje o długach firm transportowych z całej Europy
Możliwość sprawdzenia czy Twój przyszły zleceniodawca nie zalega z płatnościami

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę zawrzeć umowę z Transcash, aby mieć dostęp do giełdy długów transportowych?

Nie, dostęp do Giełdy Wierzytelności jest bezpłatny dla osób, które założyły konto w Panelu Obsługi Klienta. Założenie konta jest bezpłatne i nie zobowiązuje do aktywnego korzystania z naszych usług.

Czemu muszę zakładać konto, aby korzystać z Giełdy Wierzytelności?

Na Giełdzie Wierzytelności publikujemy dane dotyczące przeterminowanych zobowiązań firm z branży TSL, jesteśmy zobowiązani zweryfikować tożsamość osób, które mają dostęp do tych danych. Dlatego wymagamy założenia konta.

Czy po zgłoszeniu sprawy dłużnik będzie od razu widoczny na Giełdzie?

Nie, samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z publikacją dłużnika na Giełdzie Wierzytelności.

Jak mogę kupić dług, który widnieje na Giełdzie?

Po zalogowaniu do Panelu Obsługi Klienta przejdź do Giełdy Wierzytelności. Giełdę możesz przeszukiwać po nazwie firmy lub wpisując numer NIP. Na liście wyników przy każdej pozycji znajdziesz przycisk "Złóż ofertę". Po kliknięciu w przycisk pojawi się okno, w którym możesz złożyć ofertę wykupu długu.

Giełda wierzytelności

Giełda Wierzytelności Transcash to jedyna platforma pozwalająca sprzedać lub kupić dług osobom działającym w sektorze TSL. W serwisie znajdziesz szczegółowe informacje na temat wierzytelności firm transportowych z całej Europy. Dzięki naszej intuicyjnej wyszukiwarce możesz zweryfikować wiarygodność potencjalnego kontrahenta. Po wpisaniu nazwy przedsiębiorstwa lub podaniu NIP-u zyskasz dostęp do wykazu jego ewentualnych długów. Oprócz tego masz możliwość złożenia oferty zakupu wierzytelności czy wystawienia na sprzedaż przysługujących Ci zaległych należności. Wszystko odbywa się przez darmowy i intuicyjny panel klienta, do którego zyskasz dostęp po założeniu konta....

Czym jest giełda długów?

Giełda wierzytelności transportowych, inaczej giełda długów, łączy wierzycieli z branży TSL sprzedających zaległe należności z podmiotami, które chcą je kupić. Kwestie prawne dotyczące takich transakcji dokładniej opisano w Kodeksie cywilnym. Zgodnie z zapisami w art. 509 można przenieść dług na osobę trzecią bez zgody dłużnika w ramach cesji wierzytelności. Wyjątek stanowi sytuacja, w której strony umowy wyraźnie zastrzegły, że kontrahent zalegający z płatnościami musi zostać powiadomiony o tego typu czynności.

Ważne, aby istnienie zobowiązania finansowego umieszczanego na giełdzie długów można było potwierdzić – niekoniecznie nakazem zapłaty czy wyrokiem sądu. Wierzytelność można udokumentować np. nieopłaconą fakturą VAT, wekslem czy umową o dzieło.

Jak zyskać dostęp do Giełdy Wierzytelności Transcash?

Giełda Wierzytelności Transcash jest dostępna dla wszystkich klientów, którzy założą konto na platformie Trans.eu lub zdecydują się na współpracę z Kancelarią. By zyskać możliwość korzystania z Giełdy, nie trzeba korzystać z naszych pozostałych usług.

Jeśli masz już aktywne konto trans.eu lub jesteś klientem Transcash, masz ułatwione zadanie. Wystarczy, że zalogujesz się do Giełdy Wierzytelności z pomocą danych używanych na platformie (tzw. TransID).

W przeciwnym razie przed skorzystaniem z Giełdy musisz się zarejestrować. Podczas wypełniania formularza podasz nam podstawowe dane, a my na ich podstawie sprawdzimy Twoją firmę. Jeśli w czasie weryfikacji wszystkie informacje okażą się poprawne, automatycznie założymy konto.

Jak kupić dług z Giełdy Wierzytelności?

Na zakup długów najczęściej decydują się osoby, które planują na takiej transakcji zarobić. Jeśli masz czas i umiejętności, aby skutecznie odzyskać pieniądze, możesz skorzystać z naszej Giełdy. Istnieje duża szansa, że po wystąpieniu z pozwem uzyskasz nakaz zapłaty, co pozwoli komornikowi wyegzekwować pieniądze od dłużnika.

Jeśli już założyłeś konto na platformie, możesz bez przeszkód korzystać z zasobów Giełdy Wierzytelności. Po zalogowaniu do Panelu Obsługi Klienta możesz przeszukać bazę po nazwie firmy lub podając numer NIP.

Po znalezieniu interesującej Cię pozycji wystarczy kliknąć przycisk „Złóż ofertę”. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza, w którym możesz przedstawić swoją propozycję wykupu danej wierzytelności.

Darmowa Giełda Wierzytelności – dlaczego warto?

Giełda Wierzytelności otwiera przed wierzycielami ogromne możliwości. Stwarza szansę na odzyskanie przynajmniej części pieniędzy, których nie zapłacił nierzetelny kontrahent. W ten sposób wraz z długiem pozbywasz się problemu z egzekwowaniem pieniędzy. Dostęp do Giełdy pozwala uzyskać:

  • darmowe zestawienia wierzytelności transportowych online,

  • aktualizowane na bieżąco dane o długach europejskich firm z branży transportowej,

  • szansę na zweryfikowanie wiarygodności i wypłacalności przyszłego kontrahenta,

  • możliwość złożenia oferty na zakup długów.

Założenie konta i korzystanie z aktualnej Giełdy Wierzytelności Transcash są darmowe.