Strona główna » Blog finansowy » Windykacja na koszt dłużnika wchodzi na nowe rynki

Blog finansowy

06.04.2023 Windykacja

Windykacja na koszt dłużnika wchodzi na nowe rynki

Słowacja, Litwa i Rumunia to kolejne kraje, wobec których Transcash oferuje windykację na koszt dłużnika. W ramach ekspansji usługi, do tej pory oferowanej wobec dłużników z Polski i z Niemiec, przedsiębiorcy mający kontrahentów zagranicznych mogą odzyskać nie tylko należne im pieniądze, ale również koszty poniesione w związku z windykacją.

Windykacja na koszt dłużnika jest najchętniej wybieraną usługą odzyskiwania należności oferowaną przez Transcash. To forma windykacji polubownej, w ramach której po skutecznym odzyskaniu należności dłużnik zwraca także koszty - czyli prowizję, którą przedsiębiorca opłacił w związku z koniecznością windykacji.

Z windykacji na koszt dłużnika skorzystać może każdy przedsiębiorca (za wyjątkiem firm z Rosji oraz Białorusi), pod warunkiem, że jego dłużnik pochodzi z Polski, Niemiec, Litwy, Słowacji lub Rumunii. Usługę można więc zastosować zarówno wobec dłużnika krajowego, jak i zagranicznego. Wyjątkiem jest Rumunia, w przypadku której obecnie nie oferujemy możliwości windykacji na koszt dłużnika, gdy obie strony pochodzą z tego samego kraju.

Proces windykacji na koszt dłużnika przebiega identycznie niezależnie od kraju jego pochodzenia:

  1. Rejestrujesz bezpłatne konto w Panelu Obsługi Klienta i zgłaszasz sprawę do windykacji na koszt dłużnika.
  2. Rozpoczynamy windykację, której postępy możesz śledzić w Panelu.
  3. Po skutecznym odzyskaniu pieniędzy wystawiamy Twojej firmie fakturę prowizyjną, a dłużnikowi notę obciążeniową równą 100 proc. wartości prowizji. Kwota z noty może być wyrażona w PLN lub w EUR, w zależności od kraju pochodzenia zgłaszającego sprawę.
  4. Opłacasz prowizję, a dłużnik zwraca ją na konto Twojej firmy. Ten krok jest niezbędny, ponieważ zgodnie z przepisami firma musi ponieść koszty windykacji, by móc uzyskać ich zwrot od dłużnika. Zwykle dłużnik opłaca notę jeszcze przed terminem płatności faktury prowizyjnej, co w praktyce oznacza, że Twoja firma otrzymuje usługę windykacji za darmo. W przypadku windykacji na koszt dłużnika z Niemiec nie ma potrzeby wystawiania noty prowizyjnej, ponieważ koszty naszych działań od razu pokrywa dłużnik.
  5. Jeśli dłużnik nie opłaci noty, Transcash rozpoczyna windykację polubowną na swój koszt.

Windykacja na koszt dłużnika to najkorzystniejsza usługa odzyskiwania należności z perspektywy klienta. Jest nie tylko opłacalna, ale też wygodna dzięki możliwości zgłoszenia sprawy i śledzenia jej postępów online, z poziomu Panelu Klienta. Zamiast windykować na własną rękę powierz odzyskanie należności profesjonalistom, bez obaw o dodatkowe koszty.

Możesz także polubić

17.01.2024
Chcesz zabezpieczyć swój biznes? Wybierz faktoring i uniknij dłużników

Tak w interesach, jak i w zdrowiu, problemom lepiej zapobiegać niż leczyć ich skutki. Windykacja to ratunek dla firm, które mają problem z odzyskaniem długów. […]

09.05.2023
Rozgryź dłużnika i windykuj skuteczniej: typy dłużników według Transcash

Gapa ma kiepską pamięć, Migacz ucieka w wymówki, a Cwaniak gra niewzruszonego. Dłużnik niejedno ma imię, a każdy z typów wymaga nieco innej strategii postępowania. […]

31.01.2023
Trening drużyny, czyli szkolenie windykacyjne (wideo)

Phil Jackson, Gregg Popovich, Red Auerbach – każdy z nich był wybitnym trenerem, który pomagał swojemu zespołowi osiągnąć mistrzowskie cele. Mówią, że trening czyni mistrza...A […]

1 2 3 8