fbpx
Strona główna > Windykacja > Outsourcing windykacji

Outsourcing windykacji

Outsourcing windykacji polega na przekazaniu do firmy windykacyjnej całości lub części portfela przeterminowanych należności. Na bazie naszego, kilkunastoletniego doświadczenia w odzyskiwaniu długów, stworzymy dla Twojej firmy proces monitoringu i windykacji zgodny z potrzebami i specyfiką Twojej działalności.

Nasze doświadczenie, unikalne sankcje i kompetentny zespół ekspertów zapewnią sprawny proces windykacyjny, dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Kompleksowa usługa od windykacji polubownej do postępowania sądowego i egzekucyjnego, gwarantują ekonomiczne rozwiązanie i utrzymanie profesjonalnych relacji z Twoimi dłużnikami.

Korzyści dla Twojej firmy

Indywidualna obsługa
Wszystkie sprawy Twojej firmy koordynuje jeden windykator. W przypadku spraw wobec zagranicznych dłużników, jeśli to konieczne to korzysta ze wsparcia windykatorów mówiących w języku lokalnym dłużnika. Najwyższy poziom obsługi podczas współpracy zapewni indywidualny opiekun Twojej firmy.
Unikalne know-how
Nasi windykatorzy to eksperci w swojej dziedzinie, z obszerną wiedzą prawną, szczególnie w zakresie przewozu drogowego. Specjalizacja w windykacji długów w jednej branży przekłada się na skuteczności naszych działań, ponieważ doskonale znamy specyfikę funkcjonowania rynku TSL.
Brak uciążliwych formalności
Sprawy do windykacji zgłosisz wygodnie w Panelu Obsługi Klienta. O dokumenty poprosimy Cię tylko wtedy, gdy będzie to konieczne, dlatego nie musisz kompletować dokumentów przed przekazaniem sprawy do windykacji. Na bieżąco będziesz mógł śledzić nasze działania w Panelu Obsługi Klienta.

Dla kogo usługa outsourcingu windykacji?

Usługę windykacji szytej na miarę lub też outsourcingu procesów windykacyjnych kierujemy do firm, dla których standardowa usługa odzyskiwania przeterminowanych należności jest niewystarczająca i oczekują indywidualnego podejścia i dedykowanego serwisu, który tworzymy “pod klienta”.

Nasze usługi polecamy firmom:

  • które nie mają własnego działu windykacji lub jako wsparcie wewnętrznego działu odpowiadającego za działania związane z monitoringiem i windykacją,
  • które potrzebują częściowego wsparcia na wybranym etapie procesu odzyskiwania należności np.: tylko na etapie sądowym,
  • z branży TSL, przede wszystkim firmom przewozowym, spedycyjnym, centrom logistycznym,
  • oferującym usługi dla branży TSL, w tym firmom leasingowym, wynajmu długoterminowego, operatorom kart paliwowych, ubezpieczycielom, operatorom systemów poboru opłat drogowych.

Jak działamy?

1. Określamy potrzeby

Naszą pracę zaczynamy od określenia potrzeb Twojej firmy dotyczących usługi oraz procesu windykacji. Rozmawiamy o tym jakich masz dłużników – z Polski, czy z zagranicy. Czy chcesz kontynuować współpracę z nimi, po spłacie zobowiązania. Jak bardzo przeterminowane wierzytelności posiadasz. Jeśli w Twojej firmie funkcjonuje dział windykacji inhouse ustalamy jak wygląda obecny proces windykacji i w jakich obszarach potrzebne jest nasze wsparcie – czy na jednym wybranym etapie, czy kompleksowa usługa od prewencji po windykację na etapie sądowo-egzekucyjnym.

2. Projektujemy proces windykacji

Po określeniu oczekiwań projektujemy proces windykacji spełniający zdefiniowane wymagania. Na tym etapie ustalamy długość procesu odzyskiwania należności, taktykę windykacyjną, rodzaj stosowanych sankcji, moment ich użycia oraz zakres działania. Jeśli stawiasz na partnerskie relacje z dłużnikiem to przygotujemy długofalowy proces wspierający dłużnika w spłacie zobowiązań (np.: zawieramy ugodę z dłużnikiem, przygotowujemy harmonogram spłaty), z kolei jeśli oczekujesz bardzo szybkiego efektu zaprojektujemy krótki proces z wykorzystaniem twardych sankcji i taktyk windykacyjnych przynoszących szybkie efekty.

3. Wdrażamy zaprojektowany proces

W tym etapie z jednej strony wdrażamy odpowiednie rozwiązania w naszych systemach operacyjnych, aby zgłoszone przez Ciebie sprawy były obsłużone zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Następnie wspólnie określamy mierniki, które będziemy raportować Twojej firmie oraz kanały komunikacji, aby wymiana informacji między naszymi firmami przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Zakres i częstotliwość raportowania, podobnie jak proces obsługi zaległych faktur, dopasowujemy do Twoich potrzeb.

4. Windykujemy, czyli na bieżąco obsługujemy Twoje sprawy i poszukujemy sprawności w procesie

Z pozoru o tym etapie można powiedzieć, że po prostu windykujemy, bo jest to podstawowe zadanie na tym etapie, jednak to jest czas kiedy dzieje się najwięcej – na bieżąco analizujemy zaprojektowany proces, wdrażamy konieczne usprawnienia – intensyfikujemy działania, zmieniamy komunikację do dłużnika lub eliminujemy zbędne czynności. Z Twojej perspektywy, czyli klienta to etap który generuje wpływy na konto, z naszej perspektywy to etap stałego doskonalenia naszych procesów, aby wpływy na Twoje konto pokrywały się z saldem spraw przekazanych do windykacji.

Zakres usługi

Zakres usługi każdorazowo ustalamy indywidualnie z klientem. W zależności od potrzeb Twojej firmy zapewnimy kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu odzyskiwania należności lub profesjonalną obsługą w wybranym obszarze.

  • monitoring płatności
  • windykacja polubowna na wczesnym i późnym etapie, w tym na koszt dłużnika
  • windykacja z gwarantowana płatnością
  • windykacja terenowa
  • windykacja sądowa
  • egzekucja komornicza

Na życzenie klienta realizujemy również działania niestandardowe, przykładem takiego działania jest przygotowanie dokumentacji dla prokuratury do postępowania karnego przeciwko dłużnikowi/oszustowi. Jeśli potrzebujesz wsparcia wykraczającego poza zakres naszego działania skontaktuj się z nami z chęcią porozmawiamy o tym jak możemy pomóc.

Nasze usługi dostępne są w poniższych krajach

Kraj wierzyciela
Kraj dłużnika
Kraj wierzyciela
Kraj dłużnika
Polska
Niemcy
Czechy
Słowacja
Litwa
Rumunia
Wielka Brytania
Białoruś
Łotwa
Bułgaria
Słowenia
Węgry
Austria
Estonia
Szwajcaria
Portugalia
Hiszpania
Belgia
Francja
Holandia
Jakub Gwiazdowski, Zastępca Dyrektora Windykacji Polubownej

Masz pytania związane z usługą outsourcingu windykacji?

Skontaktuj się z naszym ekspertem