Strona główna » Dla płatnika

Dla płatnika

Twój przewoźnik korzysta z faktoringu w Transcash? Przygotowaliśmy dla Twojej firmy szereg rozwiązań, które zapewnią kontrolę nad fakturami objętymi cesją wierzytelności, a również ułatwią i przyspieszą komunikację z nami w sprawach sfinansowanych przez nas faktur. Poznaj Panel Obsługi Płatnika i miej płatności pod kontrolą.

Jakie korzyści daje Twojej firmie
Panel Obsługi Klienta?

Masz porządek w dokumentach księgowych

Wszystkie faktury objęte cesją wierzytelności znajdziesz w jednym miejscu wraz z informacją na kiedy przypada termin ich spłaty. Możesz je również opłacić w Panelu korzystając z bramki do szybkich płatności.

Decydujesz o cesji

W Panelu łatwo wyrazisz zgodę na sfinansowanie faktury Twojego przewoźnika. Możesz również ją odrzucić lub zgłosić zastrzeżenia do kwoty lub terminu płatności. Jeśli wyrazisz zgodę na cesję w Panelu, to Twój przewoźnik otrzyma przelew na konto w ciągu kilku (!) sekund.

Zmieniasz termin płatności

Jeśli podany na fakturze termin płatności jest nieprawidłowy lub potrzebujesz go wydłużyć, zgłoś to przez Panel. Standardowo masz możliwość przesunięcia terminu płatności bezpłatnie aż o 14 dni.

Skupiasz się na swoim biznesie

Ty decydujesz kto z Twojej firmy ma dostęp do Panelu Obsługi Płatnika i kto może wyrazić zgodę na cesję, czy opłacić fakturę. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości Ty lub Twój pracownik zgłaszacie swoje uwagi przez Panel i nie tracicie czasu na dzwonienie na infolinię.

Wypróbuj Panel Obsługi Płatnika!
Załóż bezpłatne konto

Opcja 1
Jeżeli posiadasz konto na Platfromie Trans.eu to zaloguj się w panelu podając TRANS ID oraz hasło (to te same dane, których używasz aby zalogować się na platformę).
Zaloguj się
Opcja 2
Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, to załóż darmowe konto i zaloguj się danymi otrzymanymi w trakcie rejestracji. Wymagamy rejestracji ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w Panelu udostępniamy dane dot. finansów i zadłużenia
Załóż bezpłatne konto

Dla płatnika

Twój przewoźnik korzysta z faktoringu w Transcash? Przygotowaliśmy dla Twojej firmy szereg rozwiązań, które zapewnią kontrolę nad fakturami objętymi cesją wierzytelności, a również ułatwią i przyspieszą komunikację z nami w sprawach sfinansowanych przez nas faktur. Poznaj Panel Obsługi Płatnika i miej płatności pod kontrolą.

Najczęściej zadawane pytania

1. Nie wyrażam zgody na cesję wierzytelności gdzie mogę to zgłosić?

Jeżeli nie wyrażasz zgody na cesję wierzytelności zaznacz to w Panelu Obsługi Płatnika. Po zalogowaniu do Panelu, wybierz pozycję Cesję Wierzytelności w menu po lewej stronie. Pojawi się lista faktur. Przy tych, które czekają na udzielenie Twojej zgody zobaczysz przycisk „Zadecyduj o cesji”. Kliknij, a następnie zaznacz interesującą Cię opcję – Nie zgadzam się lub Zgadzam się.

 

Pamiętaj, że Twoja zgoda umożliwia przewoźnikowi skorzystanie z potrzebnych mu pieniędzy. Nie wyrażając zgody na cesję możesz narazić go na problemy z płynnością finansową.

2. Mam uwagi do faktury objętej cesją wierzytelności. Jak je zgłosić?

Z listy faktur objętych cesją wierzytelności wybierz tę fakturę, do której masz uwagi. Po kliknięciu w daną fakturę pojawi się opcja „Zgłoś uwagi”. Wybierz ją, a następnie opisz swój problem i prześlij do nas klikając „Zgłoś” w prawym dolnym rogu. W razie konieczności możesz także dołączyć niezbędne dokumenty.

3. Przewoźnik podał błędny termin płatności faktury. Co mam zrobić?

Na liście faktur objętych cesją wierzytelności znajdź tę z błędnym terminem płatności. Po najechaniu kursorem na termin płatności pojawi się przycisk Edytuj, kliknij go, a z prawej strony pojawi się szuflada w której zgłosisz prawidłowy termin. 

 

Ważne! W Panelu Obsługi Płatnika możesz przesunąć termin płatności maksymalnie o 14 dni do przodu. Jeżeli chcesz wybrać inną datę przejdź do opcji zgłaszania uwag i tam poinformuj nas o prawidłowej dacie. 

4. Po zalogowaniu do Panelu nie widzę pozycji Cesje wierzytelności w menu.

Jeśli nie widzisz pozycji Cesje Wierzytelności oznacza to, że nie masz do niej uprawnień.  Uprawnienia może nadać jedynie osoba, która posiada status administratora w Twojej firmie – sprawdzisz to w ustawieniach Panelu. Wejdź w ustawienia (ludzik w prawym, górnym rogu), a następnie wybierz zakładkę „Pracownicy”. Poproś pracownika, który widnieje jako administrator o nadanie dostępu. Jeżeli nie ma takiej osoby skontaktuj się ze swoim opiekunem po stronie Transcash. Pomożemy Ci rozwiązać problem.

Jak administrator nadaje uprawnienia?

 

Ustawienia (ludzik w prawym górnym rogu) -> Pracownicy -> Wybierasz pracownika, któremu chcesz nadać uprawnienia -> Edytuj -> Zaznaczasz check box „Dostęp do zakładki Cesje wierzytelności” -> Zapisz