Strona główna » Faktoring » Mikrofaktoring

Mikrofaktoring

To proste i elastyczne rozwiązanie dla wszystkich firm wystawiających faktury z długim terminem płatności. Nie ponosisz żadnych opłat wstępnych ani stałych - płacisz tylko prowizję za sfinansowanie faktury.

Korzystaj z mikrofaktoringu, kiedy tylko potrzebujesz!

Dowiedz się więcej

Cechy produktu

Ilość faktur do sfinansowania
Od jednej
Finansowanie faktur zagranicznych
Tak (Niemcy, Czechy i Słowacja)
Limit finansowania
50 000 zł - 300 000 zł
Kwota wypłaty na konto
100% wartości faktury brutto pomniejszona o prowizję
Sposób rozliczenia
Prowizja pomniejsza kwotę wypłaty
Monitoring płatności i windykacja
W cenie

Cechy produktu

Ilość faktur do sfinansowania
Od jednej
Finansowanie faktur zagranicznych
Tak (Niemcy, Czechy i Słowacja)
Limit finansowania
50 000 zł - 300 000 zł
Kwota wypłaty na konto
100% wartości faktury brutto pomniejszona o prowizję
Sposób rozliczenia
Prowizja pomniejsza kwotę wypłaty
Monitoring płatności i windykacja
W cenie

Co finansujemy

Faktury za wykonany transport
Faktury krajowe (wystawione płatnikom z Polski)
Faktury zagraniczne wystawiane płatnikom z Niemiec, Czech i Słowacji
Faktury w PLN lub EUR

Jak to działa

1
Krok
Zakładasz bezpłatne konto i podpisujesz umowę online.
2
Krok
Przesyłasz nam online skan lub zdjęcie faktury.
3
Krok
Przelewamy środki na Twoje konto.
4
Krok
Twój kontrahent spłaca nam fakturę zgodnie z terminem płatności.

Ile kosztuje mikrofaktoring

Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
Monitoring i windykacja płatności
0 zł
Prowizja za finansowanie faktury
od 2,99% - do 30 dni finansowania
od 5,79% - od 31 do 60 dni
od 6,29% - powyżej 60 dni
prowizja minimalna 129,99 PLN

Ile kosztuje mikrofaktoring

Przyznanie lub podwyższenie limitu
0 zł
Monitoring i windykacja płatności
0 zł
Prowizja za finansowanie faktury
od 2,99% - do 30 dni finansowania
od 5,79% - od 31 do 60 dni
od 6,29% - powyżej 60 dni
prowizja minimalna 129,99 PLN

Jakich dokumentów potrzebujemy

Jeśli zgłosisz do nas fakturę do sfinansowania, poprosimy Cię o następujące dokumenty:
Fakturę VAT
Międzynarodowy List Przewozowy (CMR)
Zlecenie transportowe
Wszystkie dokumenty załączysz w Panelu Obsługi Klienta.

Co wyróżnia mikrofaktoring w Transcash

Finansowanie dostępne 100% online
Przejrzysty cennik, bez ukrytych i stałych opłat
Wypłacamy 100% kwoty brutto z faktury pomniejszone o prowizję
Pieniądze na koncie nawet w 30 minut

Finansujemy faktury wystawione dla firm z Polski i z zagranicy

Kraj wystawcy faktury
Kraj płatnika z faktury
Kraj wystawcy faktury
Polska
Rumunia
Kraj płatnika z faktury
Polska
Niemcy
Czechy
Słowacja

Najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z usługi faktoringu w Transcash?

Z usługi faktoringu może skorzystać każda firma z branży TSL, zarejestrowana w Polsce, która działa na rynku minimum 1 miesiąc.

W jakich walutach mogę sfinansować faktury?

W Mikrofaktoringu finansujemy faktury w PLN oraz EUR.

Jak szybko otrzymam środki za zgłoszoną fakturę w usłudze Mikrofaktoringu?

Zazwyczaj pieniądze za sfinansowane faktury wypłacamy w 30 minut od momentu, gdy zaakceptujesz ofertę w Panelu. W przypadku pierwszego finansowania ten czas może się wydłużyć do 24h, jest to czas potrzebny na weryfikację klienta i zgłoszonej do finansowania faktury. 

Co stanie się w sytuacji, w której kontrahent nie spłaci Wam faktury w terminie?

Jeśli termin płatności minął, a my nie otrzymaliśmy zapłaty od płatnika z faktury, wówczas rozpoczynamy negocjacje, aby odzyskać pieniądze. Te działania prowadzimy na nasz koszt. Jeśli nie odzyskamy pieniędzy, możemy skorzystać z prawa do cesji zwrotnej, w ramach której poprosimy Cię o zwrot wypłaconej kwoty. 

 

 

Mikrofaktoring

Czy wiesz, że jednymi z największych zagrożeń dla stabilności finansowej małych firm są odroczone terminy spłaty i opóźnienia w rozliczaniu faktur? Jeśli prowadzisz niewielkie przedsiębiorstwo i chcesz uniknąć problemów wynikających z przestojów w płatnościach, zainteresuje Cię mikrofaktoring. To bardzo proste rozwiązanie – przekazujesz Transcash wybraną fakturę, a my niemal od razu przelewamy Ci pieniądze. Nie pobieramy za to żadnych stałych opłat. Za usługę płacisz wyłącznie prowizję. Zdecyduj się na mikrofaktoring i popraw płynność finansową swojej firmy!...

Co to jest mikrofaktoring?

W mikrofaktoringu powstaje relacja między trzema podmiotami. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Transcash, zostaniesz faktorantem, czyli podmiotem wystawiającym faktury za zrealizowane usługi lub dostawy produktów. My w tym czasie będziemy faktorem. Oznacza to, że zajmiemy się finansowaniem wystawionych faktur z odroczoną płatnością. Ostatni podmiot to dłużnik – firma, która musi zapłacić Ci określoną kwotę w ustalonym terminie za wykonane świadczenia.

Mikrofaktoring, czyli faktoring dla małych firm

Faktoring jest obecny na polskim rynku od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Na początku był przeznaczony wyłącznie dla dużych podmiotów gospodarczych – takich, które były w stanie wykazać odpowiednio wysoki obrót. Jednak przez lata klasyczna forma usługi faktoringu uległa modyfikacjom. Zachodzące zmiany były odpowiedzią na potrzeby właścicieli małych przedsiębiorstw, które borykały się z trudnościami w zabezpieczeniu finansów organizacji. Zarówno faktoring, jak i mikrofaktoring mają zagwarantować właściwy przepływ pieniędzy w firmie. Najważniejsze różnice między obiema formami finansowania stanowią wysokość kwot na fakturach i dostępność usług. Faktoring stawia przed przedsiębiorcami nieco wyższe wymagania formalne i dotyczy sum powyżej 50 tys. zł. Z kolei mikrofaktoring ma zastosowanie w przypadku faktur opiewających na niewielkie kwoty zaczynające się już od kilku tysięcy złotych.

Mikrofaktoring w Transcash — co finansujemy?

Zdajemy sobie sprawę, że odroczone terminy płatności są dla małych firm szczególnie niebezpieczne. Wiemy też, że problemy z utrzymaniem płynności w sektorze MŚP nie wynikają z niskiej sprzedaży. Problemami są trudność w zabezpieczaniu finansów i duża podatność na zmiany rynkowe. Dlatego oferujemy mikrofaktoring — proste rozwiązanie, które pozwoli uniknąć zatorów płatniczych. Finansujemy faktury krajowe i zagraniczne z Niemiec, Czech i Słowacji. Zapłacimy za zrealizowane przez Ciebie świadczenia transportowe opiewające na kwotę do 50 tys. zł. W określonych sytuacjach przewidujemy możliwość zwiększenia tego limitu. Jeśli chcesz, żebyśmy sfinansowali wyższą fakturę – skontaktuj się z nami.

Mikrofaktoring w Transcash w praktyce

Przedsiębiorcy z branży TSL cenią nowoczesne i łatwo dostępne rozwiązania. Dlatego maksymalnie uprościliśmy proces mikrofaktoringu, a wszystkie działania poprzedzające finansowanie przenieśliśmy do sieci. By rozpocząć współpracę z nami, postępuj zgodnie z instrukcją. Krok 1. Załóż bezpłatne konto i podpisz umowę online. Krok 2. Za pomocą Panelu Obsługi Klienta prześlij nam zdjęcie lub skan faktury, którą mamy sfinansować. Krok 3. Zaczekaj na pieniądze. Całą kwotę faktury brutto przelewamy nawet w 15 minut. Podczas gdy Ty korzystasz z pieniędzy otrzymanych w ramach mikrofaktoringu, my oczekujemy na wpłatę od Twojego kontrahenta – zgodnie z terminem płatności. Dzięki temu masz szybszy dostęp do gotówki i możesz np. wypłacić pracownikom pensje lub zainwestować w nowy sprzęt.

Ile kosztuje faktoring w Transcash dla małych firm?

We współpracy z przedsiębiorcami stawiamy na proste rozwiązania i minimum formalności. Zapewniamy przejrzysty mikrofaktoring – bez żadnych dodatkowych opłat i długoterminowych zobowiązań. Od każdej faktury płacisz wyłącznie prowizję. Jej wysokość obliczamy na podstawie długości okresu finansowania. Transcash zapewnia też darmowe przyznanie lub podwyższenie limitu oraz monitoring i windykację płatności. Nasze stawki to:
 • 2,99% za finansowanie do 30 dni,
 • 5,49% – od 31 do 60 dni,
 • 5,99% – powyżej 60 dni.
Zastrzegamy, że prowizja minimalna w Transcash wynosi 129,99 zł.

Jak działa kalkulator mikrofaktoringu?

W oszacowaniu wydatków na finansowanie faktury dla Twojej firmy pomoże kalkulator mikrofaktoringu. To intuicyjne narzędzie pozwoli Ci zorientować się w kosztach, które poniesiesz podczas współpracy z nami. Aby obliczyć prowizję, określ:
 • walutę, w której jest wystawiona faktura; finansujemy świadczenia w złotówkach i w euro,
 • kwotę brutto umieszczoną na dokumencie,
 • liczbę dni finansowania.
Na podstawie podanych informacji kalkulator mikrofaktoringu oszacuje, ile wyniesie prowizja. Pamiętaj, że finalny koszt może się różnić od podanego na stronie – jest wyliczany na podstawie analizy dostarczonych przez Ciebie dokumentów.

Jakie zalety ma faktoring dla małych firm?

Mikrofaktoring to opłacalne rozwiązanie dla niewielkich przedsiębiorstw, które nie spełniają wymagań stawianych przy klasycznym faktoringu. Jeśli zdecydujesz się na tę formę finansowania, możesz:
 • ograniczyć liczbę zatorów płatniczych,
 • zatrudnić nowych specjalistów,
 • podnieść wynagrodzenie pracowników,
 • zaproponować klientom konkurencyjne ceny,
 • zaoferować kontrahentom dłuższe terminy płatności,
 • zapomnieć o odzyskiwaniu wierzytelności.

Jak mikrofaktoring wpływa na płynność finansową firmy?

Płynność finansowa to bardzo ważny aspekt działalności każdego przedsiębiorstwa. Oznacza to zdolność do pokrywania kosztów aktualnych zobowiązań, wypłacania wynagrodzeń pracownikom i opłacania niezbędnych zakupów. Umożliwia też inwestowanie w rozwój firmy, np. przez wdrażanie nowych produktów czy usług. Jeśli zdecydujesz się na mikrofaktoring, zauważalnie poprawisz sytuację finansową swojego przedsiębiorstwa. Niemal od razu po wystawieniu faktury z odroczoną płatnością zyskasz dostęp do zamrożonych w niej środków. Przeznaczysz je na bieżące potrzeby i w ten sposób unikniesz zatorów płatniczych. Ponadto nie będziesz się martwić o opóźnienia w płatnościach. To my zajmiemy się monitorowaniem spłaty i w razie potrzeby windykacją wierzytelności.

Korzystny faktoring dla małych firm od Transcash

Transcash od 2016 roku zajmuje się finansowaniem faktur z odroczoną płatnością. Lata działalności w branży TSL pozwoliły nam zdobyć ogromne doświadczenie i wiedzę w zakresie mikrofaktoringu. Naszym klientom zapewniamy:
 • wypłacanie całości kwoty brutto z faktury,
 • obsługę finansowania online,
 • przekazanie pieniędzy na konto nawet w 15 minut,
 • brak stałych opłat i długoterminowych zobowiązań.
Oprócz finansowania faktur możemy zająć się weryfikacją wiarygodności kontrahentów, monitorowaniem płatności oraz windykacją należności – polubowną i sądową. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami finansowymi. To narzędzia, które poprawią przepływ pieniędzy w firmie i zagwarantują Ci większe poczucie bezpieczeństwa na rynku.