Strona główna » Blog finansowy » Transcash i Ritex łączą siły, by jeszcze szybciej finansować płatności

Blog finansowy

Transcash i Ritex łączą siły, by jeszcze szybciej finansować płatności

Rozpoczęliśmy współpracę z operatorem logistycznym Ritex Sp. z o.o. Sp.k. i staliśmy się wyłącznym partnerem firmy w zakresie finansowania faktur.

Ritex Sp. z o.o. Sp.k. jest jednym z  liderów polskiego rynku TSL w sferze transportu i spedycji na skalę międzynarodową. Dzięki współpracy z Transcash, wiodącym dostawcą usług finansowych dla branży transportowej, od 1 czerwca przewoźnicy współpracujący z Ritex mogą korzystać z usługi faktoringu na preferencyjnych warunkach.

Oferta Transcash dla przewoźników Ritex obejmuje możliwość uzyskania szybkiej zapłaty za fakturę bez zobowiązań i dodatkowych opłat w relacjach, w których płatnikiem jest Ritex. Z faktoringu można skorzystać online, zgłaszając fakturę za pośrednictwem Panelu Obsługi Klienta. 

– Wiemy, jak ważna w branży TSL jest sprawna i ekspresowa płatność. Opóźnienia to nie tylko bolączka przewoźników, ale też operatorów logistycznych, którzy nie zawsze są w stanie oferować szybkiej zapłaty podwykonawcom, jeśli sami nie otrzymują jej na czas – mówi Jakub Gwiazdowski, Head of Partnership & Relations w Transcash. – Współpraca z nami umożliwi firmie Ritex przyspieszenie płatności dla przewoźników, co zwiększy jej przewagę konkurencyjną bez konieczności angażowania własnych środków. 

Transcash.eu jest ekspertem w dziedzinie usług finansowych dla branży transportowej. Od prawie 20 lat wspieramy naszych  klientów w zakresie faktoringu, windykacji i usług prawnych.

Możesz także polubić

Firma z Francji jako partner w biznesie? Sprawdź ją, zanim podpiszesz umowę

Francja jest drugim największym inwestorem w Polsce. Sporo z tych środków zasila sektor transportu – w 2022 r. była to aż jedna czwarta. Chęć współpracy […]

27.06.2024
Skonto dla spedycji: oferta rynkowa pod lupą

Spadek stawek za fracht połączony z malejącym popytem na usługi transportowe sprawia, że spedycje mają coraz większe trudności z pozyskiwaniem przewoźników. Gdy konkurowanie stawką nie […]

24.06.2024
Na czym polega finansowanie faktur z zakazem cesji?

Finansowanie faktur pozwala przedsiębiorcom z branży TSL poprawić płynność finansową swojej firmy. Jednak nie każda faktura może być finansowana w ten sposób, zwłaszcza gdy zawiera […]

1 2 3 28