Strona główna » Blog finansowy » Weryfikacja polskiego kontrahenta z branży TSL: poradnik

Blog finansowy

Weryfikacja polskiego kontrahenta z branży TSL: poradnik

Utrata pieniędzy, wiarygodności i przyszłych kontraktów to tylko kilka zagrożeń, które wiążą się ze współpracą z nowym, nieznanym kontrahentem. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje interesy, sprawdź go, zanim podpiszesz umowę. Weryfikacja kontrahenta jest szczególnie ważna w branży TSL, gdzie często realizuje się zlecenia spotowe.

Ufaj i sprawdzaj, czyli weryfikacja kontrahenta

Zaczynamy nowy cykl edukacyjny o weryfikacji kontrahentów, na pierwszy ogień biorąc firmy TSL z Polski. 

Z jego pomocą chcemy podpowiedzieć firmom z branży TSL, gdzie i w jaki sposób mogą poszukiwać rzetelnych i sprawdzonych informacji o nowych kontrahentach. W naszym poradniku przytaczamy i kategoryzujemy źródła i metody, uwzględniając specyfikę branży w danym kraju.

Polskie firmy pod lupą

W przypadku kontrahentów z Polski, poradnik otwierają ogólne uwagi o weryfikacji na własną rękę, z pomocą ogólnodostępnych narzędzi – przeglądarki internetowej czy mediów społecznościowych. Kolejną sekcję poświęciliśmy sprawdzaniu firm w publicznych bazach, takich jak KRS, CEIDG czy REGON,  uwzględniając zawarte w nich informacje. Osobny rozdział poświęcamy korzystaniu z płatnych wywiadowni gospodarczych, pokazując ich możliwości na czterech przykładach, z wyliczeniem kosztów i możliwości. 

Czy firma z branży TSL działa legalnie?

Druga część poradnika skupia się na uprawnieniach firm transportowych i ich weryfikacji. Rzetelna firma nie tylko trzyma w ryzach budżet i jest wolna od długów, ale również posiada wszystkie uprawnienia i licencje umożliwiające przewóz krajowy lub międzynarodowy. Nie zapominamy również o weryfikacji spedycji i ich uprawnień do zlecania przewozów. 

Zachęcamy do lektury poradnika o weryfikacji kontrahentów z Polski, dostępnego już teraz. W kolejnych tygodniach omówimy sposoby na sprawdzenie przedsiębiorców  z branży TSL z kolejnych krajów europejskich.

poradnik o weryfikacji kontrahenta

Możesz także polubić

24.05.2024
Jak zachować płynność finansową w firmie spedycyjnej?

Rosnące długi branży transportowej, przy jednoczesnym spadku popytu na frachty, stanowią realne zagrożenie dla działalności przedsiębiorstw z sektora TSL. Ten problem w sposób szczególny dotyka […]

Cyberataki w branży TSL: inwestycja w bezpieczeństwo to priorytet

Branża TSL jest sektorem infrastruktury krytycznej o kluczowym znaczeniu dla gospodarki i bezpieczeństwa międzynarodowego. Choć nowoczesne technologie pomogły w automatyzacji i optymalizacji operacji transportowych, równocześnie […]

Weryfikacja firmy z branży TSL: Niemcy

Polsko-niemiecka współpraca ma się świetnie, szczególnie w branży TSL. Niemieckie firmy często i chętnie zlecają frachty polskim przewoźnikom, co daje im dominującą pozycję na tamtejszym […]

1 2 3 14