fbpx
Strona główna » Blog finansowy » Skutki zadłużania

Blog finansowy

Skutki zadłużania

Masz dług? Za nim idzie zła reputacja. Myślisz, że swoją wiarygodność odzyskasz wraz ze spłata zadłużenia? Nie. Na reputację będziesz musiał długo pracować. Utrata wiarygodności płatniczej jest jednym z podstawowych skutków zadłużenia. Na co jeszcze musisz się przygotować, gdy nie zapłacisz? Jeżeli chwilowo znalazłeś się w złej sytuacji finansowej to najlepszym rozwiązaniem jest przyznanie się do tego i ustalenie warunków spłaty. Wtedy istnieje szansa, że nikt poza windykacją i kontrahentem nie dowie się o Twoich długach. Co może Cię czekać, gdy będziesz unikał kontaktu z wierzycielem?

Długi i efekt kuli śnieżnej.

“Drobna” zmiana terminu to nie problem? Zapłacisz za kilka dni, a teraz przeznaczysz pieniądze na inne wydatki? To powielanie złych nawyków. Za chwile obudzisz się i zobaczysz, że takich samowolnie odroczonych terminów spłaty jest wiele. Łączna kwota jest na tyle wysoka, że gdy  spłacisz  wszystko na raz to z konta zniknie spora suma. Odczujesz to znacznie bardziej niż płacąc systematycznie. Brak regularności spłaty może spowodować, że, spłata zaległych zobowiązań uniemożliwi Ci spłatę bieżących i tak zacznie toczyć się koło. Może wydaje Ci się, że nad tym wszystkim panujesz, ale stracisz kontrolę nim się obejrzysz To właśnie efekt kuli śnieżnej. Jeżeli wszystkie nieopłacone faktury trafią do sądu, to do każdej z nich musisz doliczyć koszty postępowania sądowego, którymi zostaniesz obarczony. 

Internet nie zapomina, mówią o Tobie na grupach branżowych.

Można by się zastanowić czy jest jakaś grupa zawodowa, która ma więcej fanpejdży na Facebooku niż przewoźnicy i spedytorzy. Właściciele firm transportowych i spedycji są tam bardzo aktywni. To miejsce pozwala na szybką wymianę informacji branżowych. Często padają pytania o to jakim płatnikiem jest firma XYG. Jak myślisz jakie informacje pojawiłyby się w komentarzach gdyby padło pytanie: “Jakim płatnikiem jest <tu wstaw nazwę swojej firmy> ? I jak myślisz - zachęcą do współpracy?
Takie komentarze ciężko usunąć. i choć zmienisz zwyczaje płatnicze, lub po prostu włożysz masę energii w poprawę swojej sytuacji finansowej ten komentarz może do Ciebie wrócić.

Utrata wiarygodności to utrata możliwości współpracy.

Rozwój jest priorytetem wszystkich szanujących się firm. Ich sukces jest jednak uzależniony od klientów i kontrahentów. Taka firma nie pozwoli niepłacącym kontrahentom wstrzymywać swojej działalności. Jeżeli nie będziesz płacił, stracisz zleceniobiorców. Twój kontrahent na pewno przy pierwszej możliwej okazji podzieli się swoim zdaniem na Twój temat. Jeżeli opinie na temat Twojej firmy będą słabe, a ocena wiarygodności płatniczej niska,to  nikłe masz szanse na to, że znajdziesz partnerów do współpracy. Jak chcesz zarabiać i prowadzić dobrze prosperującą firmę nie mając szans na współpracę z rzetelnymi zleceniobiorcami? Podjąłbyś współpracę z firmą notowaną na Giełdzie wierzytelności?

Bankructwo.

Unikając telefonów od windykacji lub swojego kontrahenta nie unikniesz spłaty zadłużenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie warunków polubownie, zanim zacznie kontaktować się z Tobą sąd lub komornik. Rozmawiając z windykatorem masz możliwość ustalenia dogodnych dla siebie warunków spłaty i pozbycia się długów. Będziesz spał spokojnie, a także zyskasz poczucie bezpieczeństwa o swoją firmę. Dlaczego bezpieczeństwa? Ponieważ jedną z najczęstszych przyczyn upadku firm jest właśnie rosnące zadłużenie.

Poznaj główne powody upadku działalności:

Możesz tego uniknąć, porozmawiaj z nami o możliwościach spłaty zadłużenia i rozwiąż swoje problemy nim będzie za późno. 

SPRAWDŹ STAN  STAN SWOJEGO ZADŁUŻENIA

Możesz także polubić

Szybkiej płatności za frachty chce 76 proc. przewoźników

Wyniki badania Transcash „Na co zwracasz uwagę wybierając frachty?” nie pozostawiają wątpliwości – szybka płatność za zlecenie to jedna z kluczowych kwestii decydujących o podjęciu […]

Raport Transcash: jakie finansowanie wybiera branża TSL?

Ostatni rok w branży TSL upłynął pod znakiem recesji. Spadła liczba frachtów, stawki za przewóz malały, a wysoka inflacja i Pakiet Mobilności drenowały kieszenie przewoźników […]

Faktoring – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Faktoring jest jedną z wielu dostępnych usług, pozwalającą na zachowanie płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku faktur z długim terminem płatności, […]

1 2 3 14