Strona główna » Blog finansowy » Finansuj faktury i nie martw się stopami procentowymi

Blog finansowy

13.06.2022 Faktoring

Finansuj faktury i nie martw się stopami procentowymi

Dla firm z sektora TSL korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania to codzienność. Zapewne dobrze wiesz, jak problematyczne potrafią być faktury z długim terminem płatności czy opóźnienia płatnicze po stronie kontrahenta. Do tego dochodzą  stale ostatnio podnoszone stopy procentowe podnoszące koszt kredytu, szalejąca inflacja i rosnące ceny paliw. To wszystko może mieć negatywny wpływ na płynność finansową nawet dobrze prosperującej na rynku firmy. Dlatego warto zabezpieczyć się i skorzystać z pewnego i bezpiecznego źródła finansowania, jakim jest faktoring. To forma finansowania odporna na zmiany w polityce monetarnej.  Pomoże Ci ona zadbać o płynność finansową firmy, ale i okaże się wsparciem w rozwijaniu biznesu oraz podejmowaniu decyzji o inwestycjach. Dowiedz się, co Twoja firma może zyskać dzięki pełnemu faktoringowi!

Twoja firma posiada stałych kontrahentów

Pełny faktoring to rozwiązanie, które zaspokoi Twoje potrzeby, jeżeli na co dzień podejmujesz stałe zlecenia transportowe. Umożliwia on bowiem finansowanie wszystkich faktur wystawionych danemu płatnikowi. Jest to możliwe dzięki globalnej cesji wierzytelności - umowie, na podstawie której przekazujesz firmie faktoringowej do sfinansowania faktury wystawione danemu zleceniodawcy. Takie rozwiązanie stanowi istotne zabezpieczenie płynności finansowej w Twojej firmie. Regularnie otrzymasz na konto środki pozwalające pokryć  bieżące koszty działalności.

Podejmuj współpracę tylko z rzetelnymi płatnikami

Gwarancja bezpieczeństwa finansowego firmy to nie jedyna korzyść jaką zyskujesz z pełnym faktoringiem. Warte podkreślania jest to, że nie musisz dłużej martwić się ryzykiem niewypłacalności kontrahenta - przejmuje je firma faktoringowa. Daje to Twojej firmie transportowej komfort spokojnego prowadzenia działalności, a także możliwość weryfikacji rzetelności płatniczej kontrahenta. W Transcash przed podpisaniem umowy faktoringowej sprawdzimy historię płatniczą firmy, z którą chcesz nawiązać stałą współpracę.

Limit finansowania dopasowany do potrzeb, prowizja ustalana indywidualnie

Pełny faktoring daje również możliwość skorzystania ze zdecydowanie wyższych limitów finansowania niż chociażby w przypadku faktoringu niepełnego. Już na samym początku współpracy z nami otrzymasz wysoki limit finansowania a wraz z rozwojem Twojej firmy, może on ulec zwiększeniu. W Transcach nie pobierzemy od Ciebie za to dodatkowych opłat. 

Faktoring to źródło finansowania odporne na wzrosty stóp procentowych

Poruszając kwestie związane z kosztami pełnego faktoringu nie można zapomnieć o tym, że jest to forma finansowania odporna na zmiany stóp procentowych, więc nie musisz martwić się wzrostem kosztów pozyskiwania środków w ten sposób. To zdecydowana przewaga pełnego faktoringu nad rozwiązaniami kredytowymi oferowanymi przez banki. Nie powinien więc Cię dziwić fakt, że faktoring to produkt finansowy cieszący się aktualnie największym zainteresowaniem pośród  firm transportowych.

 Mamy nadzieję, że wiesz już jak działa pełny faktoring, oraz jak może pomóc Twojej firmie nie tylko w bieżącej działalności, ale i w jej rozwoju. Dowiedz się więcej o pełnym faktoringu dla firm transportowych Transcash. W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji! Jeżeli na początku chcesz wypróbować jednorazowego finansowania faktury, to zachęcamy do skorzystania z mikrofaktoringu. Wszystko załatwisz w 100% online, środki otrzymasz w 15 minut.

Możesz także polubić

20.05.2024
Faktoring a bezpieczeństwo finansowe: jak uniknąć ryzyka?

Faktoring pozwala zwiększyć bezpieczeństwo Twoich finansów. Dzięki niemu otrzymujesz zapłatę za wykonany przewóz w terminie dogodnym dla siebie, co pozwala utrzymać płynność finansową regulować zobowiązania […]

30.04.2024
Faktoring kontra inne formy finansowania

Mądrze dobrane finansowanie pozwala utrzymać budżet firmy w ryzach, wspomaga finansową płynność i gromadzenie oszczędności. To, jaki typ finansowania wybierzesz, zależy od wielu czynników – […]

15.04.2024
Faktoring a ubezpieczenie należności. Jak działa faktoring z ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie chroniące życie, zdrowie lub majątek posiada każdy z nas. Przedsiębiorcy do tej puli mogą dodać ubezpieczenie należności, które chroni ich przed stratą, jeśli kontrahent […]

1 2 3 20