Strona główna » Blog finansowy » Faktoring lekarstwem na utratę płynności finansowej

Blog finansowy

29.11.2022 Faktoring

Faktoring lekarstwem na utratę płynności finansowej

Po wyczerpującym treningu na nogi postawi cię izotonik – w biznesie jego odpowiednikiem jest faktoring, który pomoże ci utrzymać płynność finansową. Dzięki niemu firma, która cierpi na niedobór pieniędzy z faktur, odzyska równowagę.

Bez wody organizm nie przetrwa, podobnie jak biznes pozbawiony pieniędzy. Płynność finansowa jest więc niezbędna dla utrzymania firmy w dobrej kondycji. Bez stałego, regularnego dopływu gotówki za wykonane usługi nie można się rozwijać ani finansować bieżącej działalności. W branży transportowej, znanej z długich terminów płatności, zjawisko to jest powszechnie znane, dlatego jej przedstawiciele powinni rozważyć korzystanie z usług faktoringowych. 

Faktoring ugasi pragnienie na twoim koncie

Faktoring zapewnia stały i szybki dopływ środków z faktur na konto przedsiębiorcy, niezależnie od terminu ich płatności. Faktor (usługodawca) finansuje faktury, czyli wypłaca ich równowartość na konto klienta, a należność ściąga bezpośrednio od kontrahenta, który zalega z płatnością. 

Gdy męczy cię pragnienie, możesz za każdym razem biec do sklepu po butlę wody, albo zrobić zapas i mieć ją zawsze pod ręką. Podobnie, z faktoringu można korzystać dwojako – finansując pojedyncze lub wszystkie faktury danego kontrahenta lub kontrahentów. Finansowanie faktur „z doskoku” zrobi niewiele dla utrzymania finansowej płynności, a do tego jest droższe. Biznes potrzebuje stałego dopływu gotówki tak, jak organizm wody – zapewni go faktoring pełny, który pozwala finansować wszystkie faktury pochodzące od kontrahentów firmy. 

Jak działa pełny faktoring

Dzięki tej usłudze możesz zagwarantować sobie regularną i szybką spłatę należności od wszystkich lub wybranych partnerów twojej firmy. Zgłaszasz ich przy podpisywaniu umowy i od tej pory wszystkie wystawione im faktury finansuje faktor. Podstawą wypłaty pieniędzy jest przekazanie usługodawcy dokumentów, na podstawie których następuje wypłata – od tej chwili twój kontrahent staje się dłużnikiem faktora. W Transcash pieniądze z faktur trafiają na konto klienta w 24 godziny. Co ważne, faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahenta – jeśli ten zwleka z płatnością dla Transcash, windykujemy go na nasz koszt.

Które faktury mogę sfinansować

W ramach faktoringu Transcash możliwe jest sfinansowanie dowolnej liczby faktur, o ile spełniają kilka warunków. Muszą być wystawione na kontrahentów wskazanych w umowie, a do wysokości 70 tys. złotych nie trzeba przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów finansowych. Po ich przedstawieniu, limit można podnieść do nawet 5 mln zł. Kontrahent nie musi pochodzić z Polski – finansujemy faktury z całej Europy. Transcash wypłaca 100 proc. wartości faktury brutto, pomniejszone o kwotę prowizji za usługę – jej wysokość jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Jedyną dodatkową opłatą za korzystanie z faktoringu pełnego Transcash jest comiesięczna opłata administracyjna wynosząca  299 zł. Monitoring i windykacja płatności są darmowe, podobnie jak zmiana limitu wypłat. 

Płynność finansowa jest konieczna dla zachowania firmy w dobrej kondycji. Regularnie dbanie o nią powinno wejść w nawyk tak, jak codzienne picie wody. Właśnie dlatego warto wypróbować faktoring pełny, dzięki któremu pozbędziesz się obaw o niezapłacone faktury.

Możesz także polubić

20.05.2024
Faktoring a bezpieczeństwo finansowe: jak uniknąć ryzyka?

Faktoring pozwala zwiększyć bezpieczeństwo Twoich finansów. Dzięki niemu otrzymujesz zapłatę za wykonany przewóz w terminie dogodnym dla siebie, co pozwala utrzymać płynność finansową regulować zobowiązania […]

30.04.2024
Faktoring kontra inne formy finansowania

Mądrze dobrane finansowanie pozwala utrzymać budżet firmy w ryzach, wspomaga finansową płynność i gromadzenie oszczędności. To, jaki typ finansowania wybierzesz, zależy od wielu czynników – […]

15.04.2024
Faktoring a ubezpieczenie należności. Jak działa faktoring z ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie chroniące życie, zdrowie lub majątek posiada każdy z nas. Przedsiębiorcy do tej puli mogą dodać ubezpieczenie należności, które chroni ich przed stratą, jeśli kontrahent […]

1 2 3 20