Strona główna » Blog finansowy » Co łączy faktoring z multiwitaminą? 

Blog finansowy

16.11.2022 Faktoring

Co łączy faktoring z multiwitaminą? 

Długi termin płatności faktury może narazić na szwank twoje finanse, podobnie jak czekanie na wizytę lekarską stawia na szali zdrowie. Remedium na ociągających się płatników jest mikrofaktoring, dzięki któremu szybko i prosto zasilisz konto firmowe kwotą z faktury. 

Faktoring jest usługą polegająca na finansowaniu zaległych faktur, przydatną szczególnie gdy termin płatności jest odległy. W branży TSL terminy płatności przekraczające 30 dni są bardzo częstą praktyką. Stawia ona przewoźników w trudnej sytuacji, nierzadko zmuszając do zaciągania kredytów, żeby utrzymać finansową płynność. Na dłuższą metę ten stan rzeczy działa na firmę tak, jak niedobór kluczowych składników na organizm – osłabia ją i systematycznie pogarsza jej kondycję, prowadząc do nieuchronnych szkód. 

Faktoring jak multiwitamina

Z pomocą firmom, które zmagają się z długimi terminami płatności, przychodzi mikrofaktoring z Transcash. Ta usługa jest jak multiwitamina dla Twojego biznesu – szybko i kompleksowo uzupełnia niedobory w firmowym budżecie. Pieniądze z faktury mogą trafić na konto już w 15 minut, o ile spełnia ona poniższe warunki:

  • dotyczy usług transportowych,
  • jej wartość nie przekracza 50 tys. zł (z możliwością zwiększenia limitu),
  • jest wystawiona w PLN lub EUR (przy czym wypłata nastąpi w złotówkach).
  • jest wystawiona płatnikowi z Polski, Niemiec, Czech lub Słowacji. Jeśli płatnik pochodzi innego kraju Europy, jego fakturę można sfinansować dzięki usłudze pożyczki. 

Finansowanie faktury krok po kroku

Pierwszym krokiem do uzyskania finansowania jest założenie darmowego konta na stronie Transcash.eu i podpisanie umowy online. Następnie należy przesłać skan lub zdjęcie dokumentów: faktury, Międzynarodowego Listu Przewozowego oraz zlecenia transportowego. Po ich pomyślnej weryfikacji kwota brutto z faktury zostaje przekazana do wypłaty. Od tej chwili odzyskaniem pieniędzy od dłużnika zajmuje się usługodawca.

Ile kosztuje mikrofaktoring w Transcash? Jedyną opłatą jest prowizja pobierana pod koniec miesiąca, w którym zawarto umowę. Jej minimalna wartość to 2,99 proc., jednak nie mniej niż 129 zł. Przyznanie lub podwyższenie limitu wypłat, jak również monitoring i windykacja płatności, są całkowicie bezpłatne. 

Zakaz cesji? Jest na to sposób

W pewnych sytuacjach, czekającym na wizytę u specjalisty udaje się „przeskoczyć” kolejkę. W podobny sposób pożyczka jest metodą na ominięcie zakazu cesji wierzytelności, który uniemożliwia skorzystanie z mikrofaktoringu. Zamiast bezpośredniego finansowania, Transcash może udzielić klientowi pożyczki na kwotę faktury, płatnej w terminie jej spłaty. Procedura i warunki ubiegania się o pożyczkę są niemal takie same, jak w przypadku mikrofaktoringu – cały proces odbywa się online i konieczne jest przedstawienie skanów dokumentów. Limit jest jednak większy i wynosi aż 100 tys. zł. Prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 6,59%, (min. 139,99 zł) i jest płatna pod koniec miesiąca, w którym, zawarto umowę. 

Mikrofaktoring na zdrowie

Dzięki mikrofatoringowi długie terminy płatności nie będą zagrażać płynności finansowej twojej firmy. A o nią warto dbać tak, jak o własne zdrowie – problemom lepiej zapobiegać, bo ich leczenie może okazać się trudne, żmudne i kosztowne. 

Możesz także polubić

20.05.2024
Faktoring a bezpieczeństwo finansowe: jak uniknąć ryzyka?

Faktoring pozwala zwiększyć bezpieczeństwo Twoich finansów. Dzięki niemu otrzymujesz zapłatę za wykonany przewóz w terminie dogodnym dla siebie, co pozwala utrzymać płynność finansową regulować zobowiązania […]

30.04.2024
Faktoring kontra inne formy finansowania

Mądrze dobrane finansowanie pozwala utrzymać budżet firmy w ryzach, wspomaga finansową płynność i gromadzenie oszczędności. To, jaki typ finansowania wybierzesz, zależy od wielu czynników – […]

15.04.2024
Faktoring a ubezpieczenie należności. Jak działa faktoring z ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie chroniące życie, zdrowie lub majątek posiada każdy z nas. Przedsiębiorcy do tej puli mogą dodać ubezpieczenie należności, które chroni ich przed stratą, jeśli kontrahent […]

1 2 3 20