Strona główna » Blog finansowy » 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o usłudze QuickPay

Blog finansowy

06.12.2023 Branża spedycyjna

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o usłudze QuickPay

Szybka płatność dla podwykonawców niezależnie od stanu firmowego konta - to QuickPay w pigułce. Spedytor, który spełni warunki usługi, będzie mógł zaoferować bardzo korzystne warunki współpracy i skuteczniej konkurować o zlecenia. Odpowiadamy na 10 najważniejszych pytań o QuickPay.

QuickPay to usługa ekspresowych płatności, stworzona z myślą o użytkownikach platformy transportowej Trans.eu. Jeśli jesteś spedytorem, dzięki QuickPay będziesz mógł się wyróżnić jako rzetelny płatnik i wiarygodny kontrahent. Dodatkowo współpracującym z Tobą przewoźnikom możesz zaoferować szybką zapłatę za zlecenie bez angażowania własnych środków. Transcash sfinansuje faktury, a rozliczenie nastąpi w pierwotnym terminie płatności. Co ważne, korzystanie z QuickPay nie wymaga zawierania dodatkowych umów, a proces obsługi jest w pełni zautomatyzowany i cyfrowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o QuickPay? 

  1. Ile zapłacę za wyróżnienie moich frachtów oznaczeniem wiarygodnego płatnika QuickPay?

Zupełnie nic. Dla wystawcy frachtu QuickPay jest i zawsze będzie darmowy.

  1. Co muszę zrobić, aby wyróżnić moje frachty znaczkiem QP?

Przejść pozytywnie weryfikację wiarygodności płatniczej Twojej firmy. Wyślij zgłoszenie na adres qp@transcash.eu. Zweryfikujemy Twoją firmę i poinformujemy Cię o decyzji. 

  1. Czy przewoźnik, który podjął fracht oznaczony znaczkiem QP musi skorzystać z usługi szybkiej płatności?

Nie. Znaczek QP jest formą wyróżnienia dla wiarygodnych płatników. Finansowanie jest dobrowolne. Przewoźnik po wykonaniu transportu decyduje, czy chce skorzystać z szybkiej płatności. Żeby otrzymać ekspresowo zapłatę musi złożyć wniosek o sfinansowanie faktury i zaakceptować ofertę finansowania. 

  1. Mój podwykonawca skorzystał z ekspresowej płatności - co to oznacza dla mojej firmy?

Kwotę z faktury wystawionej przez podwykonawcę powinieneś wpłacić na konto Transcash zgodnie z terminem płatności. Przewoźnik otrzymał zapłatę od nas, więc Transcash stał się właścicielem wierzytelności.

  1. Skąd dowiem się, że przewoźnik skorzystał z szybkiej płatności?

Poinformujemy Cię o tym. Po sfinansowaniu faktury powiadomimy Cię o cesji wierzytelności z faktury i wskażemy na jaki numer rachunku powinieneś zapłacić fakturę. Informacje o cesji wierzytelności wysyłamy mailem oraz pocztą tradycyjną.

Możemy też skontaktować się z Twoją firmą jeszcze przed sfinansowaniem faktury, żeby potwierdzić prawidłowe wykonanie transportu i termin płatności na fakturze.

  1. Gdzie znajdę informacje o sfinansowanych przez Was fakturach wystawionych na moją firmę oraz numer rachunku, na który mam wpłacić pieniądze?

O każdej sfinansowanej przez nas fakturze poinformujemy Cię wysyłając do twojej firmy zawiadomienie o cesji (mailowo i pocztą tradycyjną).

Wszystkie sfinansowane przez nas faktury znajdziesz również w Panelu Płatnika (https://app.transcash.eu). Dostęp do panelu jest bezpłatny. Zalogujesz się do Niego za pomocą swojego TransId.

  1. Czy mogę sam/-a decydować, które z moich frachtów będę oznaczone znaczkiem QP?

Gdy dołączysz do QP wyróżnimy wszystkie frachty Twojej firmy, ponieważ QP jest oznaczeniem wiarygodnego płatnika. Oznaczenie pojawi się domyślnie dla każdego frachtu.

  1. Czy mogę dołączyć do QP jeśli w zleceniu mam zapis o zakazie cesji?

Tak, jednak pamiętaj, że zapis o zakazie cesji blokuje możliwość sfinansowania faktury przewoźnika. Dlatego gdy trafi do nas wniosek o finansowanie, w którym widnieje zapis o zakazie cesji, wówczas skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o zgodę na cesję. Jeśli nie wyrazisz zgody na finansowanie możemy zdecydować o usunięciu oznaczenia QP z Twoich frachtów. 

  1. Przewoźnik wykonał transport i skorzystał z finansowania faktury. Teraz okazało się, że doszło do uszkodzenia w transporcie i obciążenia go kosztami, w związku z czym kwota na fakturze powinna zostać pomniejszona. Co mam zrobić?

Poinformuj nas o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem Panelu Płatnika. Zrobimy cesję zwrotną do przewoźnika i poprosimy go o zwrot błędnie wypłaconej kwoty. Twoją firmę poinformujemy o cesji zwrotnej i zwolnieniu z obowiązku spłaty.

  1. Na fakturze wystawionej przez przewoźnika, którą sfinansowaliście w ramach QuickPay, jest błędny termin płatności. Gdzie mogę to zgłosić?

Przed upływem terminu płatności nasz przedstawiciel skontaktuje się z Twoją firmą, aby potwierdzić czy termin, który widnieje na fakturze jest prawidłowy. Wówczas wystarczy wskazać poprawny termin. 

Możesz również zrobić to samodzielnie w Panelu Płatnika zgłaszając uwagi do faktury lub zmieniając termin płatności (samodzielnie możesz przesunąć termin płatności o 14 dni).Jeśli Twoi przewoźnicy często korzystają z finansowania faktur w Transcash najbezpieczniej jest wskazać kontakt do osoby/osób odpowiedzialnych za płatności. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy nasz proces obsługi do potrzeb i procesów funkcjonujących w Twojej firmie, aby współpraca przebiegała bezproblemowo dla wszystkich stron. Do obsługi Twojej firmy możemy wskazać jednego opiekuna, dopasować częstotliwość kontaktu w sprawach płatności i przygotować odpowiednie raporty. Możliwa jest również integracja naszych systemów, aby ograniczyć zaangażowanie pracowników w obsługę. Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia, napisz na kontakt@transcash.eu .

Możesz także polubić

25.04.2024
Pozyskiwanie sprawdzonych przewoźników: klucz do sukcesu w branży TSL

Ufaj i sprawdzaj – ta zasada ma szczególne znaczenie w działalności spedycyjnej, w której pozyskiwanie nowych przewoźników to podstawa rozwoju. Pozytywnie zweryfikowani kontrahenci zwiększają szansę […]

Weryfikacja polskiego kontrahenta z branży TSL: poradnik

Utrata pieniędzy, wiarygodności i przyszłych kontraktów to tylko kilka zagrożeń, które wiążą się ze współpracą z nowym, nieznanym kontrahentem. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje interesy, sprawdź […]

27.03.2024
Problemy firm spedycyjnych: niemal 70 proc. odczuło pogorszenie koniunktury

Zaniżanie stawek przez konkurencję, rosnące koszty prowadzenia działalności i malejąca liczba zleceń to główne problemy firm spedycyjnych. Takie wnioski płyną z badania Transcash przeprowadzonego wśród […]

1 2 3 6