Faktoring dla transportu – poznaj korzyści.

07.11.2018

Długie terminy płatności to uciążliwa rzeczywistość Twojej branży? Chciałbyś skrócić termin płatności, ale obawiasz się utraty kontrahenta? Możesz zmienić realia swojego biznesu, stosując FAKTORING DLA TRANSPORTU. Poznaj podstawowe korzyści usługi finansowania faktur i przekonaj się, że znajdziesz w nim coś dla siebie.

Zdecydowana większość firm transportowych — bo aż 85% – biorących udział w badaniu prowadzonym przez Trans.eu Group S.A. zadeklarowała, że cechą, która ma największy wpływ na atrakcyjność oferty, jest terminowość płatności. Jak wiadomo, w transporcie z terminowością bywa różnie. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie finansowaniem faktur, które umożliwia otrzymywanie pieniędzy nawet w dniu wystawienia faktury. Faktoring dla transportu udzielany przez TransFactor cieszy się sześciokrotnie większym zainteresowaniem niż w ubiegłym roku. Jakie korzyści widzą nasi klienci?

Płynności finansowa

Pierwsza i najważniejsza korzyść — płynność finansowa. Zdolność do bieżącego regulowania zobowiązań wobec usługodawców oraz inwestowania w niezbędne narzędzia ułatwiające rozwój jest podstawą dobrze prosperującej firmy. Utracona płynność stanowi poważne zagrożenie dla przedsiębiorstwa. Może nawet doprowadzić do niewypłacalności. Faktoring to przede wszystkim regularne wpływy na konto można się nawet pokusić o stwierdzenie, że przewoźnik korzystający z finansowania faktur w ogóle nie czeka na pieniądze. Może swobodnie planować wydatki, ponieważ ma gwarancję codziennych wpływów na konto.

Rozwój

Możesz przez 90 dni czekać na pieniądze, z nadzieją, że kontrahent zmieści się w czasie lub przez 90 dni inwestować regularnie zarabiane pieniądze. Myślałeś o kolejnym leasingu, ale czekasz, aż spłacisz obecne? Tracisz przez to możliwości objęcia nowych tras, obsłużenia większego kontrahenta, a przede wszystkim szanse na zarabianie większych pieniędzy. Korzystając z faktoringu, nie musisz odkładać planów inwestycyjnych na później, bo wiesz, że pieniądze na spłatę dodatkowej raty będą zawsze w zasięgu Twojej ręki.

Nowi kontrahenci

Korzystając z faktoringu, dużo łatwiej jest zdecydować się na współpracę z nowym kontrahentem, a także otworzyć sobie drogę do zawarcia nowej umowy. Z jednej strony możesz wydłużyć termin płatności potencjalnemu partnerowi biznesowemu, na którym Ci zależy (jeżeli proponowany przez Ciebie jest zbyt krótki). Z drugiej strony, faktoring da Ci poczucie bezpieczeństwa przy wykonywaniu zlecenia dla firmy, z która jeszcze nie współpracowałeś i nie masz pewności czy jest dobrym płatnikiem. Zabezpieczysz się w ten sposób przed nieterminowym regulowaniem zobowiązań przez zleceniodawcę.

Zachowane zdolności kredytowej

Zwróć uwagę, że korzystając z finansowania faktur, nie dostajesz do dyspozycji pieniędzy pożyczonych od banku. Otrzymujesz swoje wynagrodzenie, ale wpływy na konto są wcześniej niż w przypadku faktur nieobjętych finansowaniem.  Faktoring nie jest zobowiązaniem dlatego zachowujesz dotychczasową zdolność kredytową.