Francja jest drugim największym inwestorem w Polsce. Sporo z tych środków zasila sektor transportu – w 2022 r. była to aż jedna czwarta. Chęć współpracy z francuskim kontrahentem ma więc solidne podstawy, ale zanim wcielimy słowa w czyn, warto zadbać o własne interesy. W kolejnej odsłonie cyklu o weryfikacji kontrahentów w centrum jest firma z Francji. Radzimy, w jaki sposób sprawdzić jej rzetelność przed podpisaniem umowy.
Jak działają francuskie firmy, co warto o nich wiedzieć i jaką formę prowadzenia działalności gospodarczej spotyka się najczęściej? Na te pytania odpowiadają pierwsze rozdziały poradnika, w których przybliżamy specyfikę firm z Francji. Następną część poświęciliśmy sprawdzaniu przedsiębiorstw w publicznych bazach, uwzględniając zawarte w nich informacje. Dane z publicznych rejestrów warto uzupełnić raportami wywiadowni gospodarczych działających na terenie Francji, co pozwala zyskać dostęp do kompleksowych informacji. Ich pozyskanie jest stosunkowo niedrogie, a część stron jest dostępna również w angielskiej wersji językowej.
Drugą część poradnika poświęciliśmy weryfikacji francuskich firm transportowych. Wyliczamy dokumenty niezbędne do legalnego i rzetelnego prowadzenia działalności przewozowej oraz spedycyjnej i radzimy, w jaki sposób i gdzie je zweryfikować. Pod lupę bierzemy również temat giełd transportowych i polecamy kilka, które działają we Francji i pozwalają pozyskać wiedzę o tamtejszych firmach.
Firma z Francji może być cennym kontrahentem, ale to przekonanie trzeba zweryfikować w rzetelnych źródłach. Zachęcamy do lektury naszego poradnika oraz do zapoznania się z radami dotyczącymi sprawdzania partnerów z innych krajów, które znajdziecie na naszym blogu.