Strona główna » Blog finansowy » SafePay: windykacja z gwarancją zapłaty - jak to działa

Blog finansowy

18.10.2022 Windykacja

SafePay: windykacja z gwarancją zapłaty - jak to działa

Nowi klienci napędzają rozwój firmy, jednak nie każdy z nich będzie rzetelnym i uczciwym partnerem. Ryzyko jest więc wpisane w naturę biznesowych relacji, dlatego warto stawiać na rozwiązania, które pomogą go uniknąć. Taką usługą jest SafePay, która zapewnia wypłatę środków z faktury, nawet jeśli windykacja dłużnika się nie uda. 

Zwrot 87 proc. środków z faktury to gwarancja, jaką daje użytkownikom usługa SafePay oferowana przez Transcash. Jest ona narzędziem wspierającym windykację polubowną i działa jak dodatkowe zabezpieczenie przed skutkami jej niepowodzenia. Nie każdy przedsiębiorca ma czas, chęci i fundusze, żeby walczyć o należne mu pieniądze w sądzie. SafePay pozwala uniknąć takiego obrotu spraw stosunkowo niewielkim kosztem i gwarantuje wypłatę większości kwoty faktury brutto w razie niepowodzenia windykacji. 

Kto może skorzystać z SafePay?

Usługa gwarantowanej zapłaty jest dostępna dla wszystkich klientów korzystających z usług windykacyjnych Transcash w wersji z modułami dodatkowymi. Co ważne, SafePay można uruchomić zarówno w przypadku windykacji na koszt wierzyciela, jak i dłużnika. Formalności związane z zawarciem umowy lub zmianą jej zapisów tak, by móc skorzystać z SafePay, można załatwić online. 

Faktury objęte usługą SafePay muszą pochodzić z Polski –  dłużnik musi być podmiotem zarejestrowanym w Polsce.  Wierzyciele z zagranicy mogą więc korzystać z SafePay by uchronić się przed długami pochodzącymi od polskich kontrahentów.

Ostatnim warunkiem korzystania z SafePay jest czas. Masz dwa dni kalendarzowe, żeby zdecydować, czy wierzytelność ma zostać objęta usługą. Decyzji można dokonać w Panelu Obsługi Klienta, odznaczając odpowiedni box.

Działanie SafePay krok po kroku

Krok 1: Zgłaszasz sprawę do windykacji polubownej na koszt dłużnika lub na twój koszt. 

Krok 2: Rozpoczynamy windykację, której postępy możesz śledzić w Panelu Obsługi Klienta. 

Krok 3: W Panelu pojawia się propozycja objęcia zgłoszenia usługą gwarantowanej zapłaty SafePay. By ją uruchomić, musisz zaakceptować warunki usługi. 

Krok 4: Gdy odzyskamy pieniądze, zapłacisz prowizję za sukces. Jeśli natomiast dłużnik nie zapłaci, wypłacimy ci kwotę gwarantowaną. 

Ile to kosztuje?

SafePay jest dodatkowym zabezpieczeniem procesu windykacji, który może zakończyć się dwojako. Gdy pieniądze uda się odzyskać, otrzymujesz 100 proc. kwoty, a prowizja dla Transcash wynosi 11,9 proc (min. 195 zł netto). Gdy jednak windykacja okaże się nieskuteczna, zwrócimy ci 87 proc kwoty brutto. Zgłoszenie sprawy i jej obsługa są całkowicie bezpłatne. 

Możesz także polubić

17.01.2024
Chcesz zabezpieczyć swój biznes? Wybierz faktoring i uniknij dłużników

Tak w interesach, jak i w zdrowiu, problemom lepiej zapobiegać niż leczyć ich skutki. Windykacja to ratunek dla firm, które mają problem z odzyskaniem długów. […]

09.05.2023
Rozgryź dłużnika i windykuj skuteczniej: typy dłużników według Transcash

Gapa ma kiepską pamięć, Migacz ucieka w wymówki, a Cwaniak gra niewzruszonego. Dłużnik niejedno ma imię, a każdy z typów wymaga nieco innej strategii postępowania. […]

06.04.2023
Windykacja na koszt dłużnika wchodzi na nowe rynki

Słowacja, Litwa i Rumunia to kolejne kraje, wobec których Transcash oferuje windykację na koszt dłużnika. W ramach ekspansji usługi, do tej pory oferowanej wobec dłużników […]

1 2 3 8