fbpx
Strona główna » Blog finansowy » QuickPay w gronie laureatów Loan Magazine Awards

Blog finansowy

21.02.2023 Transcash

QuickPay w gronie laureatów Loan Magazine Awards

Usługa ekspresowych płatności QuickPay została nagrodzona Kryształem Jakości Partnerskiej za najlepszą partnerską usługę finansową w 2022 roku.

Nagrodę przyznała kapituła Loan Magazine Awards podczas uroczystej gali, uznawanej za jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej branży pozabankowej. W ramach corocznego wydarzenia jej przedstawiciele nie tylko wymieniają doświadczenia, ale też nagradzają wyróżniające się produkty i rozwiązania.

Na tegorocznej edycji Loan Magazine Awards nagrodę zdobył QuickPay - usługa ekspresowych płatności stworzona z myślą o użytkownikach platformy transportowej Trans.eu. QuickPay pozwala przewoźnikom uzyskać pieniądze z faktury tuż po jej wystawieniu, o ile transakcja została zawarta za pośrednictwem platformy Trans.eu. Operatorem finansowym usługi jest Transcash, który opłaca fakturę w ciągu 30 minut, a z płatnikiem rozlicza się w pierwotnym terminie płatności. Co ważne, korzystanie z usługi QuickPay nie wymaga zawierania dodatkowych umów, a proces obsługi jest w pełni zautomatyzowany i cyfrowy.

- To wyjątkowo ważne wyróżnienie dla Transcash oraz Trans.eu, właściciela jednej z największych platform transportowo-logistycznych w Europie, ponieważ jest zwieńczeniem wielu miesięcy pracy osób zaangażowanych w powstanie QuickPay. Usługi niebywale potrzebnej w branży TSL, która w sposób szybki i bezpieczny pomaga otrzymać płatność za zrealizowaną usługę transportową - mówił Jakub Gwiazdowski, Head of Partnership & Relations w Transcash.eu, podczas odbioru nagrody.

Dla branży transportowej, w której długie terminy płatności na fakturach są normą, usługi takie jak QuickPay skutecznie wspierają płynność finansową i pozwalają zapobiec powstawaniu zatorów płatniczych. Koszt finansowania udzielanego w ramach usługi jest niski, a dostęp do pieniędzy znacznie szybszy niż w przypadku innych rozwiązań tego typu.

QuickPay wspiera także płatników, którzy mogą zaoferować swoim przewoźnikom możliwość otrzymania zapłaty tuż po wykonaniu usługi i wystawieniu faktury. Wszyscy płatnicy, którzy chcą dołączyć do programu ekspresowych płatności, są weryfikowani pod kątem wiarygodności płatniczej i nie mogą stosować zakazu cesji.

Możesz także polubić

18.01.2024
Nowoczesne finansowanie dla spedycji

Szybka zapłata przyciąga przewoźników do spedycji – jak ją zapewnić, nie narażając płynności finansowej? Popularnym sposobem na rozwiązanie tej kwestii do niedawna było skonto, ale […]

08.11.2023
Sprawdź spedycję, zanim przyjmiesz zlecenie: gdzie szukać informacji?

Powodzenie współpracy ze spedytorem to nie tylko kwestia warunków. Równie istotne, jeśli nie ważniejsze, jest to, czy Twój kontrahent jest rzetelny i wypłacalny. Właśnie dlatego […]

12.04.2023
Raport Transcash: weryfikacja kontrahentów zagranicznych

W ciemno można zagrać w kasynie – w biznesie transparentność to podstawa, zwłaszcza gdy w grę wchodzi współpraca międzynarodowa. Raport Transcash „Weryfikacja kontrahentów zagranicznych” zawiera […]