Strona główna » Blog finansowy » Jak działa finansowanie faktur transportowych?

Blog finansowy

09.03.2022 Faktoring

Jak działa finansowanie faktur transportowych?

Faktoring to prosta i szybka opcja finansowania dla przedsiębiorców, którzy mają dość czekania na płatności za wykonany transport. Brak zapłaty ze strony kontrahentów nie musi być już ciężarem w branży transportowej. Skorzystaj z finansowania faktur, by zabezpieczyć się przed ryzykiem odroczonej płatności i uzyskaj pieniądze od ręki.

Finansowanie dla transportu

Oferta faktoringu jest bardzo łatwo dostępna dla każdego, ponieważ opiera się na wystawionej przez kontrahenta fakturze, dokumencie CMR i zleceniu transportowym. Pieniądze otrzymasz nawet w 30 minut. Zwlekanie z płatnością ze strony partnera blokuje nam środki na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Z czasem wiąże się to z utratą płynności finansowej i nawarstwianiem się problemów w firmie. Warto pomyśleć o tym, by nie musieć czekać na pieniądze za wykonany transport.

Specyfika branży transportowej skłania do korzystania z pomocy firm faktoringowych, by dynamicznie rozwijać swój biznes. Wypłacają one od ręki kwotę wynikającą z faktury, po czym egzekwują pieniądze od płatnika w terminie płatności faktury.

Jaką ofertę finansowania otrzymasz w Transcash?

Po pierwsze - wypłacimy Ci od razu 100% wartości faktury brutto. Jest to bardzo duże udogodnienie dla przedsiębiorców, ponieważ niewielu faktorów na rynku działa w ten sposób. Najczęściej otrzymasz na początek kwotę netto z faktury, a pozostałą część dopiero, gdy Twój kontrahent ureguluje zobowiązanie.

Po drugie - nie musisz obawiać się zapisów w zleceniu o zakazie cesji wierzytelności. Finansujemy również tego typu zgłoszenia.

Po trzecie - niska prowizja to jedyny koszt jaki poniesiesz. Nasz cennik jest przejrzysty i nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za finansowanie faktur.

Po czwarte - nie zapłacisz nic za monitoring płatności i windykację kontrahenta. Tę usługę oferujemy w cenie.

Jak działa finansowanie faktur w Transcash?

Jest to prosty proces, dzięki któremu możesz skrócić termin płatności faktury z 60 dni nawet do 30 minut! Wystarczy, że wyślesz nam skan lub zdjęcie wcześniej wystawionej faktury, zlecenie transportowe i CMR za wykonaną usługę (zdarza się też, że zapytamy o potwierdzenie nadania dokumentów). Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku wypłacamy pieniądze na konto nawet do 30 minut. Przesłaną fakturę spłaca nam Twój kontrahent zgodnie z terminem płatności widniejącym na dokumencie. W przypadku pożyczki (finansowanie z zakazem cesji) spłacasz ją sam z dodatkowym 14-dniowym okresem spłaty.

Dla naszych klientów uruchomiliśmy Panel Obsługi Klienta, w którym w łatwy sposób zgłosisz swoje faktury do sfinansowania w trybie on-line. 

Trzy opcje finansowania faktur

Jako faktor proponujemy naszym klientom trzy sposoby finansowania swoich faktur w zależności od tego, czego w danym momencie potrzebują. 

Mikrofaktoring to usługa skierowana do podmiotów, które chcą przekazać do finansowania pojedynczą fakturę wystawioną dla dowolnego kontrahenta. Dzięki udostępnionemu przez nas kalkulatorowi faktoringu łatwo policzysz ile wyniesie Cię całkowity koszt.

Pełny faktoring to dobra opcja dla firm, które chcą sfinansować swoje faktury dla zagranicznych kontrahentów. W tej opcji możesz zgłosić do nas wszystkie faktury wystawione dla wybranego kontrahenta (jednego lub kilku).

Pożyczka to usługa skierowana do tych, którzy obawiają się zapisów o zakazie cesji wierzytelności w zleceniu transportowym. Dzięki tej ofercie możemy sfinansować taką fakturę oraz tę wystawioną dla zagranicznego partnera.

Faktoring w Transcash to stały dostęp do pieniędzy dla rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Nie musisz już czekać 30, 60 czy nawet 90 dni na uzyskanie pieniędzy. Powiedz stop długim terminom płatności i skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na finansowanie faktur transportowych!

Możesz także polubić

20.05.2024
Faktoring a bezpieczeństwo finansowe: jak uniknąć ryzyka?

Faktoring pozwala zwiększyć bezpieczeństwo Twoich finansów. Dzięki niemu otrzymujesz zapłatę za wykonany przewóz w terminie dogodnym dla siebie, co pozwala utrzymać płynność finansową regulować zobowiązania […]

30.04.2024
Faktoring kontra inne formy finansowania

Mądrze dobrane finansowanie pozwala utrzymać budżet firmy w ryzach, wspomaga finansową płynność i gromadzenie oszczędności. To, jaki typ finansowania wybierzesz, zależy od wielu czynników – […]

15.04.2024
Faktoring a ubezpieczenie należności. Jak działa faktoring z ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie chroniące życie, zdrowie lub majątek posiada każdy z nas. Przedsiębiorcy do tej puli mogą dodać ubezpieczenie należności, które chroni ich przed stratą, jeśli kontrahent […]

1 2 3 20