fbpx

Dołącz do QuickPay i wyróżnij się jako wiarygodny płatnik!

Dołączając do QuickPay wyróżniasz swoje frachty na platformie dając sygnał przewoźnikom, że współpraca z Twoją firmą jest bezpieczna, ponieważ jesteś zweryfikowanym płatnikiem. Dodatkowo przewoźnik podejmując fracht z QuickPay w razie potrzeby będzie mógł skorzystać z ekspresowej zapłaty za zlecenie po cenie niższej, niż standardowa prowizja za finansowanie.

Dowiedz się więcej

Jak działa QuickPay

1
Krok
Dodajesz fracht na Trans.eu jak zwykle. Wszystkie frachty Twojej firmy domyślnie oznaczone będą znaczkiem QP
2
Krok
Przewoźnik podejmuje fracht (zawiera z Tobą transakcję) i wykonuje zlecenie. Jeśli chce otrzymać zapłatę za zlecenie przed terminem płatności faktury to zgłasza fakturę do finansowania.
3
Krok
Opłacamy fakturę w 30 minut. Przed wypłatą środków możemy skontaktować się z Tobą aby potwierdzić poprawną realizację zlecenia i zapytać o zgodę na cesję wierzytelności.
4
Krok
Spłacasz fakturę na rachunek Transcash zgodnie z terminem płatności z faktury.

Korzyści z dołączenia do QuickPay

Bezkosztowa i bezobsługowa usługa
Możliwość wydłużenia terminu spłaty faktury
Większa atrakcyjność frachtów Twojej firmy

Ile to kosztuje?

Dla płatnika usługa jest bezpłatna, na zawsze.

Przewoźnik, który podjął fracht ze znaczkiem QuickPay otrzyma zniżkę na usługę finansowania faktury pochodzącej z transakcji zawartej na Trans.eu.

Ile to kosztuje?

Dla płatnika usługa jest bezpłatna, na zawsze.

Przewoźnik, który podjął fracht ze znaczkiem QuickPay otrzyma zniżkę na usługę finansowania faktury pochodzącej z transakcji zawartej na Trans.eu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy przewoźnik podejmując fracht oznaczony znaczkiem QP musi skorzystać z usługi szybkiej płatności?

Nie. Znaczek QP jest formą wyróżnienia dla wiarygodnych płatników. Finansowanie jest opcją dobrowolną. Przewoźnik po wykonaniu transportu decyduje, czy chce skorzystać z szybkiej płatności. Żeby otrzymać ekspresowo zapłatę musi złożyć wniosek o sfinansowanie faktury i zaakceptować ofertę.

Czy mogę sam/-a decydować, które z moich frachtów będę oznaczone znakiem QP?

Gdy dołączysz do QP wyróżnimy wszystkie frachty Twojej firmy, ponieważ QP jest oznaczeniem wiarygodnego płatnika. Oznaczenie pojawi się domyślnie dla każdego frachtu, ponieważ zależy nam, aby QP nie generował dla Ciebie dodatkowych czynności.

Czy mogę dołączyć do QP jeśli w zleceniu mam zapis o zakazie cesji?

Tak, jednak pamiętaj, że zapis o zakazie cesji blokuje możliwość sfinansowania faktury przewoźnika, dlatego prosimy o usunięcie zakazu cesji ze zlecenia. Jeśli trafi do nas wniosek o finansowanie w którym widnieje zapis o zakazie cesji, wówczas skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o zgodę na cesję.

Przewoźnik wykonał transport i skorzystał z finansowania faktury. Teraz okazało się, że doszło do uszkodzenia w transporcie i obciążenia przewoźnika, a kwota na fakturze powinna zostać pomniejszona. Co mam zrobić?

Poinformuj nas o zaistniałej sytuacji. Zrobimy cesję zwrotną do przewoźnika i poprosimy przewoźnika o zwrot błędnie wypłaconej kwoty. Twoją firmę poinformujemy o cesji zwrotnej i zwolnieniu z obowiązku spłaty.

Gdzie znajdę numer rachunku na który mam spłacić faktury, które sfinansowaliście?

Numer rachunku do spłaty znajdziesz:

  • na zawiadomieniu o cesji, które wyślemy do Twojej firmy (mailowo i pocztą tradycyjną) oraz
  • w Panelu Obsługi Płatnika gdzie są wszystkie sfinansowane przez nas faktury, a wystawione na Twoją firmę.
Na fakturze wystawionej przez przewoźnika jest błędny termin płatności. Gdzie mogę to zgłosić?

W Panelu Obsługi Płatnika możesz samodzielnie przesunąć ten termin o 14 dni lub wystarczy, że zgłosisz uwagi do faktury.