Strona główna » Blog finansowy » Finansowanie dla firm 

Blog finansowy

Finansowanie dla firm 

Płynność finansowa firmy oznacza bezpieczeństwo właścicieli, pracowników, ale i kontrahentów. Rynek zmienia się dynamicznie, a wraz z nim modyfikacjom ulegają potrzeby klientów. W związku z tym w niektórych okresach trudno zachować równy poziom rozwoju gospodarczego i ten sam pułap pozyskiwanych środków. Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą usługi z zakresu finansowania dla firm. Dbając o bezpieczeństwo spółek z branży TSL, stworzyliśmy ofertę związaną z finansowaniem przedsiębiorstw z tego obszaru działalności w różnych wariantach. Sprawdź, który z nich może wesprzeć rozwój Twojej firmy transportowej i jakie korzyści daje finansowanie.

Finansowanie dla firmy — kto może skorzystać z usługi?

Realizowane przez nas usługi z zakresu finansowania przedsiębiorstw są skierowane do firm z branży transportowej. Często korzystają z nich nie tylko doświadczone podmioty, ale również nowe przedsiębiorstwa potrzebujące wsparcia w początkowej fazie działalności. Trudne początki, niskie zyski i nieregularne płatności to problemy bardzo często dotykające właśnie start-upy. Chętnie pomagamy w uzyskaniu finansowania również tym firmom, które na rynku działają dopiero od kilku miesięcy. 

Finansowanie firm — różne opcje zabezpieczenia majątkowego dla przedsiębiorstw 

Skutki utraty płynności finansowej mogą być bardzo bolesne. W efekcie problemów wiele firm jest zmuszonych nie tylko do redukcji etatów i zwalniania pracowników, ale również do zawieszenia czy nawet zamknięcia działalności. Wychodzimy naprzeciw wszystkim przedsiębiorcom działającym w branży TSL i tworzymy rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. W naszej ofercie znajdują się takie usługi jak:

 • badanie wiarygodności kontrahenta,
 • finansowanie faktur, 
 • monitoring płatności,

Finansowanie dla firm — pożyczka na fakturę

Udzielanie pożyczek jest najczęstszą formą finansowania pozabankowego dla firm. Jak to wygląda w praktyce? Nasza firma zajmuje się udzielaniem pożyczek na fakturę. Finansujemy również takie faktury, które są objęte zakazem cesji. Pożyczka jest spłacana bezpośrednio przez naszego klienta, dlatego płatnik nie otrzymuje informacji o korzystaniu z finansowania dla firmy.

Co zrobić, aby skorzystać z takiej formy pomocy? 

 • Załóż bezpłatne konto klienta i podpisz umowę o finansowanie faktur.
 • Załącz skan faktury w Panelu Obsługi Klienta.
 • Zapoznaj się z przedstawioną ofertą pożyczki, zaakceptuj ją i oczekuj środków na koncie bankowym.
 • Spłać pożyczkę zgodnie z wyznaczonym terminem płatności na fakturze. 

Finansowanie dla firm z fakturą z zakazem cesji 

Sfinansowanie faktury może okazać się problematyczne, jeśli w zleceniu transportowym istnieje zapis o zakazie cesji wierzytelności. W takich przypadkach również staramy się pomóc naszym klientom. W celu udzielenia pożyczki i sfinansowania faktury będą wówczas potrzebne dodatkowe dokumenty, które wystarczy załączyć w Panelu Obsługi Klienta. 

Jeśli Twoja faktura jest objęta zakazem cesji, do załączonej dokumentacji w postaci faktury VAT dołącz skan Międzynarodowego Listu Przewozowego i kopię zlecenia transportowego. 

Finansowanie przedsiębiorstwa — faktoring 

Faktury z długim terminem płatności są bardzo korzystne dla klientów, natomiast potrafią przysporzyć wielu problemów samym przedsiębiorcom. Finansowanie przedsiębiorstwa w naszym wykonaniu obejmuje również mikrofaktoring i faktoring pełny. Oferujemy proste i przejrzyste rozwiązania dla wszystkich, którzy z powodu odległych terminów płatności wystawianych faktur, mogą tracić płynność finansową. Na czym polega ta forma finansowania? 

Mikrofaktoring dla firm

W przypadku mikrofaktoringu nasi klienci nie ponoszą stałych opłat, zaś opłacają jedynie prowizję za finansowane faktury. Pokrywamy koszty takich dokumentów jak:

 • faktury za wykonany transport,
 • faktury krajowe,
 • faktury zagraniczne wystawiane płatnikom z Niemiec, Czech, czy Słowacji,
 • faktury wystawiane zarówno w PLN, jak i w EUR.

Pełny faktoring dla firm 

Pełny faktoring to usługa, która jest skierowana do klientów współpracujących ze stałymi kontrahentami i chcących skrócić termin otrzymania płatności dla wszystkich wystawionych dokumentów. Ten sposób finansowania jest dodatkowo chroniony ubezpieczeniem na wypadek niewypłacalności płatnika. 

Co zrobić, aby skorzystać z tej opcji finansowania? Wystarczy wypełnić formularz, podając NIP kontrahenta. Nasi specjaliści przyjrzą się sprawie i opracują konkretne rozwiązanie. Pełny faktoring daje też możliwość finansowania faktur zagranicznych i pewność otrzymania środków jeszcze tego samego dnia

Z usługi faktoringu realizowanej przez naszą firmę, może skorzystać każda firma z branży TSL zarejestrowana w Polsce i działająca przez okres przynajmniej jednego miesiąca. 

Finansowanie firm — eSkonto

Dobrze znamy problemy, z jakimi borykają się firmy transportowe w naszym kraju. Z tego względu udostępniamy jeszcze jedną usługę z zakresu faktoringu dla branży TSL. Z oferty eSkonto skorzystać mogą firmy spedycyjne i transportowe. Na czym polega ten rodzaj finansowania? Nasza firma opłaca fakturę przewoźnika, który zrealizował usługę transportową, a z klientem rozliczamy się na podstawie indywidualnie ustalonych zasad. Dzięki temu Twój kontrahent otrzyma środki od razu po wykonaniu zlecenia, zaś Twoja firma ureguluje płatność w dogodnym terminie.

Finansowanie firm a nieopłacone faktury 

Różne formy finansowania dla firm przynoszą szereg korzyści. Sprawiają, że Twoje przedsiębiorstwo może zyskać dodatkowy czas na uregulowanie należności, szybko odzyskuje zaległe środki za wystawione faktury, a w efekcie utrzymuje płynność finansową. 

Usługi faktoringu i pożyczek warto zlecić specjalistom, którzy dobrze znają branżę transportową. Nasz zespół ekspertów czuwa nad tymi procesami od lat, a każde zlecenie traktujemy w sposób indywidualny. Doradzamy i szukamy najlepszych rozwiązań. 

Jeśli nie wiesz, z której usługi warto skorzystać, sprawdź dokładnie nasze możliwości i skontaktuj się z naszymi przedstawicielami. Wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązanie.

Możesz także polubić

Firma z Francji jako partner w biznesie? Sprawdź ją, zanim podpiszesz umowę

Francja jest drugim największym inwestorem w Polsce. Sporo z tych środków zasila sektor transportu – w 2022 r. była to aż jedna czwarta. Chęć współpracy […]

Oszczędności w transporcie. Jak zyskać wykorzystując planer załadunków?

Coraz częściej oprócz analizy bieżących wydatków, przewoźnicy przyglądają się narzędziom i nowoczesnym metodom umożliwiającym wygenerowanie większych oszczędności. Jednym z rozwiązań jest wdrożenie aplikacji Goodloading, pozwalającej […]

Cyberataki w branży TSL: inwestycja w bezpieczeństwo to priorytet

Branża TSL jest sektorem infrastruktury krytycznej o kluczowym znaczeniu dla gospodarki i bezpieczeństwa międzynarodowego. Choć nowoczesne technologie pomogły w automatyzacji i optymalizacji operacji transportowych, równocześnie […]

1 2 3 9