Strona główna » Blog finansowy » Faktoring dla spółek 

Blog finansowy

Faktoring dla spółek 

Wystawione faktury mają długi termin płatności, a Twoja firma traci płynność finansową? Usługa faktoringu dla spółek to forma pozyskania środków pieniężnych z tytułu wystawionych faktur przed terminem płatności.

Jako specjaliści działający w branży transportowej wiemy, jak ważne jest utrzymanie regularnych wpływów finansowych. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że dobre stosunki z kontrahentami są również kluczowe w tym biznesie. Aby nie zakłócić żadnego z tych procesów, oferujemy różne formy faktoringu. 

Kto może skorzystać z usługi faktoringu dla spółek?

Firma Transcash świadczy usługi dla przedsiębiorstw z branży transportowej. Z naszej oferty może skorzystać każdy podmiot z obszaru TSL, który jest zarejestrowany w Polsce i działa na rynku przynajmniej od miesiąca. Do prawidłowego przeprowadzania działań potrzebujemy takich dokumentów jak:

  • skan faktury,
  • kopia zlecenia transportowego, 
  • skan dokumentów przewozowych. 

Wszystkie niezbędne załączniki można przesłać przez Panel Obsługi Klienta. Cały proces został przygotowany tak, aby usługa została zrealizowana sprawnie i szybko. Naszym klientom udostępniamy intuicyjny panel, w którym mogą umieszczać dokumenty potrzebne do przeprowadzenia transakcji. 

Faktoring dla spółek — zróżnicowane produkty dla firm 

Usługa faktoringu ma na celu przede wszystkim poprawę płynności finansowej firmy. Ponieważ potrzeby przedsiębiorców są różne, a komunikacja z każdym kontrahentem przebiega inaczej, przygotowaliśmy różne formy faktoringu. Każdy wariant różni się detalami i sposobem pozyskiwania środków. 

Mikrofaktoring dla spółek

Usługa mikrofaktoringu jest przeznaczona dla tych firm, które wystawiają pojedyncze faktury różnym klientom. To Ty decydujesz o tym, które z nich chcesz przekazać do finansowania i tylko za nie opłacasz jednorazową prowizję. Nie obowiązuje Cię abonament, ani żadne ukryte opłaty. W ramach mikrofaktoringu finansujemy dokumenty wystawione płatnikom z Niemiec, Polski, Czech i Słowacji.

Pełny faktoring dla spółek

Usługa pełnego faktoringu sprawdza się dla przedsiębiorców, którzy na stałe współpracują z określonymi kontrahentami i wystawiają faktury z długim terminem płatności. Nasi klienci mogą skorzystać z bezpiecznego i przejrzystego systemu. Wysokie limity finansowania, a także ubezpieczenie na wypadek niewypłacalności płatnika to najważniejsze zalety tego systemu. Warto podkreślić, że w cenie abonamentu klient otrzymuje również usługę monitoringu płatności oraz windykacji należności. 

Pożyczka dla spółek 

W ramach faktoringu dla spółek zajmujemy się również udzielaniem pożyczek firmom, które w zleceniach mają zapis o zakazie cesji wierzytelności. Do udzielenia pożyczki i sfinansowania faktury, potrzebne będą wówczas dodatkowe dokumenty, które wystarczy załączyć w Panelu Obsługi Klienta. Jeśli Twoja faktura objęta jest zakazem cesji, do załączonej dokumentacji w postaci faktury VAT dołącz skan Międzynarodowego Listu Przewozowego i kopię zlecenia transportowego. 

Faktoring dla spółek: korzyści wynikające z usługi

Z usług faktoringu korzysta coraz więcej firm. Branża TSL dynamicznie się rozwija, a rynek podlega różnym wahaniom. Utrzymanie płynności finansowej bywa trudne i często jest niezależne od samych przedsiębiorców. Ustalenie jasnych zasad współpracy z kontrahentami nie zawsze wystarczy, a nieplanowane wydatki dotykają każde przedsiębiorstwo. Faktoring dla spółek to usługa, która pozwala przywrócić równowagę organizacji.

Do najważniejszych korzyści wynikających z faktoringu należą:

  • poprawa płynności finansowej — środki uzyskane z faktoringu pozwalają łatwiej zarządzać płynnością finansową i unikać opóźnień w płatnościach,
  • zmniejszenie ryzyka niewypłacalności — nasza firma faktoringowa wspiera klientów w utrzymaniu dobrej sytuacji finansowej oraz w rozsądnym zarządzaniu budżetem,
  • przejrzysta oferta — nie ukrywamy żadnych opłat, a każda usługa jest dopasowana do wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju wystawianych dokumentów,
  • outsourcing obsługi płatności i monitoringu — przedsiębiorstwa z branży TSL mogą skorzystać nie tylko z usług faktoringu, ale również monitoringu płatności. Pomagamy w odzyskaniu zaległych płatności, prowadzimy windykację na etapie polubownym i przedsądowym,
  • szybki napływ środków, nawet jeszcze tego samego dnia — nieplanowane wydatki są wpisane w działalność niemal każdej firmy transportowej — nagła awaria sprzętu, wypadek, usterka… dzięki faktoringowi Twoje przedsiębiorstwo może uzyskać środki, nie czekając na opłacenie faktury przez kontrahenta. 

Sprawdź, która forma faktoringu dla spółek najlepiej pasuje do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Załóż bezpłatne konto klienta i załącz niezbędną dokumentację. Jeśli masz wątpliwości, jaki zakres usług będzie najlepszy, skontaktuj się. Nasi specjaliści dobiorą rozwiązania dla Twojej firmy. 

Możesz także polubić

Firma z Francji jako partner w biznesie? Sprawdź ją, zanim podpiszesz umowę

Francja jest drugim największym inwestorem w Polsce. Sporo z tych środków zasila sektor transportu – w 2022 r. była to aż jedna czwarta. Chęć współpracy […]

Oszczędności w transporcie. Jak zyskać wykorzystując planer załadunków?

Coraz częściej oprócz analizy bieżących wydatków, przewoźnicy przyglądają się narzędziom i nowoczesnym metodom umożliwiającym wygenerowanie większych oszczędności. Jednym z rozwiązań jest wdrożenie aplikacji Goodloading, pozwalającej […]

Cyberataki w branży TSL: inwestycja w bezpieczeństwo to priorytet

Branża TSL jest sektorem infrastruktury krytycznej o kluczowym znaczeniu dla gospodarki i bezpieczeństwa międzynarodowego. Choć nowoczesne technologie pomogły w automatyzacji i optymalizacji operacji transportowych, równocześnie […]

1 2 3 9