Strona główna » Blog finansowy » QuickPay w gronie laureatów Loan Magazine Awards

Blog finansowy

21.02.2023 Branża spedycyjna

QuickPay w gronie laureatów Loan Magazine Awards

Usługa ekspresowych płatności QuickPay została nagrodzona Kryształem Jakości Partnerskiej za najlepszą partnerską usługę finansową w 2022 roku.

Nagrodę przyznała kapituła Loan Magazine Awards podczas uroczystej gali, uznawanej za jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej branży pozabankowej. W ramach corocznego wydarzenia jej przedstawiciele nie tylko wymieniają doświadczenia, ale też nagradzają wyróżniające się produkty i rozwiązania.

Na tegorocznej edycji Loan Magazine Awards nagrodę zdobył QuickPay - usługa ekspresowych płatności stworzona z myślą o użytkownikach platformy transportowej Trans.eu. QuickPay pozwala przewoźnikom uzyskać pieniądze z faktury tuż po jej wystawieniu, o ile transakcja została zawarta za pośrednictwem platformy Trans.eu. Operatorem finansowym usługi jest Transcash, który opłaca fakturę w ciągu 30 minut, a z płatnikiem rozlicza się w pierwotnym terminie płatności. Co ważne, korzystanie z usługi QuickPay nie wymaga zawierania dodatkowych umów, a proces obsługi jest w pełni zautomatyzowany i cyfrowy.

- To wyjątkowo ważne wyróżnienie dla Transcash oraz Trans.eu, właściciela jednej z największych platform transportowo-logistycznych w Europie, ponieważ jest zwieńczeniem wielu miesięcy pracy osób zaangażowanych w powstanie QuickPay. Usługi niebywale potrzebnej w branży TSL, która w sposób szybki i bezpieczny pomaga otrzymać płatność za zrealizowaną usługę transportową - mówił Jakub Gwiazdowski, Head of Partnership & Relations w Transcash.eu, podczas odbioru nagrody.

Dla branży transportowej, w której długie terminy płatności na fakturach są normą, usługi takie jak QuickPay skutecznie wspierają płynność finansową i pozwalają zapobiec powstawaniu zatorów płatniczych. Koszt finansowania udzielanego w ramach usługi jest niski, a dostęp do pieniędzy znacznie szybszy niż w przypadku innych rozwiązań tego typu.

QuickPay wspiera także płatników, którzy mogą zaoferować swoim przewoźnikom możliwość otrzymania zapłaty tuż po wykonaniu usługi i wystawieniu faktury. Wszyscy płatnicy, którzy chcą dołączyć do programu ekspresowych płatności, są weryfikowani pod kątem wiarygodności płatniczej i nie mogą stosować zakazu cesji.

Możesz także polubić

Weryfikacja polskiego kontrahenta z branży TSL: poradnik

Utrata pieniędzy, wiarygodności i przyszłych kontraktów to tylko kilka zagrożeń, które wiążą się ze współpracą z nowym, nieznanym kontrahentem. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje interesy, sprawdź […]

27.03.2024
Problemy firm spedycyjnych: niemal 70 proc. odczuło pogorszenie koniunktury

Zaniżanie stawek przez konkurencję, rosnące koszty prowadzenia działalności i malejąca liczba zleceń to główne problemy firm spedycyjnych. Takie wnioski płyną z badania Transcash przeprowadzonego wśród […]

18.03.2024
Wiarygodność płatnicza w branży TSL – jak ją osiągnąć?

Wiarygodny płatnik to taki, który reguluje swoje zobowiązania na czas. W branży TSL, w której panuje zacięta konkurencja, terminowa płatność może być decydująca dla spedycji […]

1 2 3 6