fbpx

Chcesz uniknąć zatorów płatniczych? Znamy skuteczny sposób!

17.09.2018

Koszty prowadzenia firmy transportowej systematycznie rosną, natomiast terminy płatności zazwyczaj niezmiennie przekraczaj 30, 60, a nawet 90 dni. Większość przedsiębiorców deklaruje, że finansuje bieżące potrzeby  z własnych oszczędności, a gdy pojawiają się nieprzewidziane wydatki sięgają po rozwiązania dostępne na rynku. Coraz większym zaufaniem cieszy się usługa finansowania faktur.

Transport wspierany faktoringiem.

Firmy z branży TSL coraz częściej wykorzystują faktoring jako sposób finansowania codziennych działań. Dowodzą temu dane Transfactor, z których wynika, że wartość sfinansowanych faktur do sierpnia 2018 jest o 616% wyższa w stosunku do tego samego okresu 2017 roku. Tak ogromny rozwój produktu w krótkim czasie, pokazuje, że trafia on w samo sedno potrzeb branży transportowej, a co najważniejsze stanowi rozwiązanie doskwierających jej problemów.

W czym tkwi siła faktoringu?

Przede wszystkim jest to skuteczny sposób by zapobiegać powstawaniu zatorów płatniczych. Przedsiębiorcy unikają sytuacji, w których sami stają się dłużnikami – terminowo regulują swoje zobowiązania, ponieważ nie muszą czekać na pieniądze od swojego kontrahenta. Zyskują opinię wiarygodnego płatnika, dzięki czemu łatwiej jest im nawiązywać nowe relacje biznesowe – te zaś mają odzwierciedlenie w generowanych zyskach. Warto wziąć także pod uwagę spłatę zobowiązań wobec banków, instytucji finansowych i skarbowych – których opóźnienie może wiązać się z rosnącymi odsetkami i utratą zdolności kredytowej – sfinansowanie nawet kilku faktur w miesiącu, których wartość pokryje takie zobowiązania, pozwala uniknąć rosnących kosztów zobowiązań.

Chcesz zamrażać pieniądze, którymi ktoś inny właśnie obraca?

Krótszy termin płatności możliwy dzięki usłudze finansowania faktur to nie tylko rozwiązanie problemu zatorów płatniczych. Wielu przedsiębiorców decyduje się na nią by wesprzeć rozwój swojego biznesu. Po co mrozić pieniądze na koncie kontrahenta skoro można zrobić coś by na siebie pracowały? Transfactor gwarantuje zapłatę nawet w ciągu 48 minut od momentu otrzymania faktury. Nie trzeba więc dłużej odkładać planów inwestycyjnych w obawie, że w miesiącach w których pojawią się nieprzewidziane wydatki może zabraknąć pieniędzy na ich sfinansowanie. Dobrym przykładem są przewoźnicy którzy, wykorzystują potencjał usługi finansowania faktur w celach zarobkowych. Mając pewność, że pieniądze będą wpływać na ich konto systematycznie, bezpośrednio po wykonanej usłudze, decydują się na zwiększenie swojej floty. Większy tabor daje możliwość obsłużenia większych klientów, podjęcia nowych tras, a to wszystko sprowadza się do zwiększenia obrotów firmy transportowej.

Mądre wykorzystanie usługi finansowania faktur może przynieść firmom wiele korzyści – przede wszystkim finansowych. Wystarczy, że przedsiębiorca znajdzie sposób w jaki mogłaby ona na siebie zarabiać. Ponad sześciokrotny wzrost wartości sfinansowanych faktur w stosunku do poprzedniego roku jest tego doskonałym przykładem.